Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 42   
Styczeń 2014   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury styczniowego numeru naszego newslettera. Tematem głównym będą trendy kolorystyczne na 2014 rok.

redakcja rynekfarb.pl Dulux Jaką kolorystykę proponują producenci farb na 2014 rok?

Kolory Roku 2014 według Pantone
Amerykański koncern Pantone, jeden z największych światowych autorytetów w kwestii koloru, opublikował swoją wersję najmodniejszych odcieni nadchodzącego sezonu. Które barwy zdominują wiosnę 2014?

Dulux: Uwolnij potencjał
W nadchodzącym roku 2014 Dulux nawołuje, by uwolnić potencjał. Proponuje odcienie i kombinacje, które na pierwszy rzut oka są oazą spokoju, czai się w nich jednak nieodkryta głębia… Do takich propozycji należy na pewno Kolor Roku 2014 – Morze Możliwości.

Śliwkowy fiolet Kolorem Roku 2014 według Sherwin-Williams 
Kolor Roku 2014 Sherwin-Williams jest mieszanką chłodnego niebieskiego i drapieżnej czerwieni z domieszką szarego. Oto gwiazda nadchodzącego sezonu – elegancki fiolet Exclusive Plum!

Palety kolorystyczne Valspar na 2014 rok. W roku 2014 Valspar proponuje na nowo zdefiniować naszą domową przestrzeń. Zenergy, Time Traveler i Yours Truly – oto trzy nowe palety kolorystyczne, które mają nam w tym pomóc.Farrow & Ball Style kolorystyczne

Kwiaty, pastele i Skandynawia – inspiracje Farrow & Ball
Projektanci Farrow & Ball proponują kilka nowych zestawień kolorystycznych, wykorzystujących najmodniejsze w sezonie odcienie.

Jakie kolory lubią Kanadyjczycy
Należąca do koncernu PPG marka farb architektonicznych CIL przebadała kolorystyczne gusta Kanadyjczyków. Okazało się, że najchętniej wybierają oni odcienie neutralne – szarości, beże i biele.

Europejskie trendy kolorystyczne w architekturze
Kolor podkreśla lub maskuje poszczególne cechy; wpływa na postrzeganie kształtu i wielkości, nadaje tożsamości i znaczenia oraz wyraża jakość i wartość. W architekturze kolor nie jest wyłącznie składową widma promieniowania…

Śnieżka inspiruje zimą
Choć tegoroczna zima mocno odbiega od jej typowego, śnieżnego wizerunku, Śnieżka przygotowała zestawy kolorystyczne, które pozwolą poczuć prawdziwą zimową atmosferę w swoim mieszkaniu. I wbrew pozorom nie ograniczają się one do monotonnej bieli!

Barwy XX wieku – lata 1900-1920
Jakie kolory rządziły światem w XX wieku? Jak na obowiązujące trendy kolorystyczne wpływały wielkie wydarzenia polityczne, rewolucje obyczajowe i rozwój nowoczesnych technologii? Rozpoczynamy cykl tekstów, w których śledzić będziemy najpopularniejsze odcienie minionych dziesięcioleci. Dziś zapraszamy w podróż o 100 lat wstecz – do początku XX wieku.RAL Colours Nie tylko o kolorach

Nowa strona RAL Colours
Na Święta RAL Colours sprawił internautom prezent – nową stronę internetową. Jest nie tylko bogatsza pod względem treści, ale i przyjemna dla oka i intuicyjna.

Skąpiec.pl – raport o ociepleniu domu
Zima to czas, w którym o dociepleniach myślimy szczególnie ciepło. Pozwalają nam one bowiem cieszyć się przyjemną temperaturą bez niebotycznych wydatków na ogrzewanie. Nowy raport Skąpca to zestawienie najchętniej wybieranych materiałów dociepleniowych oraz kilka wskazówek, czym się kierować podczas zakupów.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb