Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 106   
Listopad 2015   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury naszego listopadowego newslettera. Po więcej ciekawych informacji o farbach i ich stosowaniu w architekturze zapraszamy na nasze strony.

redakcja rynekfarb.plferrari

 Co o nas mówią kolory i jakie wybieramy?

Axalta o kolorach samochodów
Koncern Axalta opublikował 63. już wydanie corocznego raportu dotyczącego popularności odcieni lakierów. Pokazuje ono, że 35 procent wszystkich kupujących preferuje dziś karoserię w kolorze…

Kolorowa Polska – co komunikuje kolor?
Pokaż mi swój ulubiony kolor a powiem ci, kim jesteś – stwierdzili specjaliści marki Dekoral i w ramach badania Kolorowa Polska postanowili ocenić na tej podstawie Polaków. Jakie połączenia kolorów najchętniej widzimy na swoich ścianach, a jakie lubimy mieć na sobie? I co w ten sposób komunikujemy?

Czerwone ferrari i inne fantazje
Wydaje nam się, że o kolorach i ich postrzeganiu przez kobiety i mężczyzn wiemy już wszystko. Tymczasem wyniki sondażu opublikowanego przez iSeeCars.com na temat ulubionych odcieni samochodów ujawniają nowe, zaskakujące fakty!Colourstory Aplikacje

Axalta i COLOUR it – nowe funkcjonalności
Axalta Coating Systems, wiodący globalny dostawca lakierów ciekłych i proszkowych, uaktualnił swoją stronę internetową oraz cyfrowe narzędzie sieciowe do koloryzacji elementów architektonicznych COLOUR it, wprowadzając innowacyjne elementy.

10 pomysłów na… resztki farb
Resztki farb zalegające w puszkach w najciemniejszym zakątku piwnicy… Zmora? Przeciwnie! Paint Quality Institute udowadnia, że puszka z resztką farby to prawdziwa kopalnia pomysłów na oryginalną dekorację mieszkania.

Aplikacja Colourstory – wspomnienia w kolorze
Robimy coraz więcej zdjęć, nagrywamy coraz więcej filmów, rejestrujemy kolory na każdym kroku. Przestały jednak być one namacalne – giną gdzieś w przestrzeni cyfrowej. Pewien człowiek postanowił zmienić ten stan rzeczy i na powrót zbudować most między cyfrowym światem barw a tym co fizyczne i dotykalne. Ten człowiek to Arthur Buxton, a magicznym mostem jest jego aplikacja Colourstory.trendy 2016 farby sniezka lowca inspiracji Kolorystyka 2016

Śnieżka prezentuje Trendy kolorystyczne na 2016 rok
Skandynawskie inspiracje, zabawa odcieniami nude, romans z industrialną stylistyką, przygoda w duchu etno, a może geometria na słodko? Śnieżka przedstawia pięć niepowtarzalnych trendów kolorystycznych na zbliżający się 2016 rok.

Z wybiegów na ścianę – kolory Pantone na 2016 rok
Czy kolory królujące w modzie przeniosą się do naszych mieszkań, na ściany, meble i tkaniny? Jeśli tak, wiosna 2016 będzie pastelowa i wyciszona, nie pozbawiona jednak żywych, słonecznych akcentów.

Pastelowy i wzorzysty rok 2016
W przyszłym roku dominować będą złamane biele, ale dużą popularnością cieszyć się będą również blade błękity i zielenie. Tak przynajmniej twierdzą specjaliści Paint Quality Institute.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb