Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 88   
Maj 2015   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury naszego kwietniowego newslettera. Po więcej ciekawych informacji o farbach i ich stosowaniu w architekturze zapraszamy na nasze strony.

redakcja rynekfarb.pl Farby i architektura

8 niezwykłych malowideł trompe l’oeil
Dobre trompe l’oeil to idealne oszustwo. Czasem musisz podejść i dotknąć, żeby się przekonać, bo inaczej trudno w to uwierzyć… Oto osiem przykładów tej niezwykłej sztuki, które sprawią, że przetrzesz oczy ze zdumienia!

AkzoNobel maluje Porcelanową Wieżę
AkzoNobel bierze udział w projekcie rekonstrukcji jednego z Siedmiu Cudów Średniowiecznego Świata – Procelanowej Wieży w Nankinie w Chinach.

Kolorowy Junior Uni w Wuppertalu
„Uczyć bawiąc” to hasło, które szczególnie wzięli sobie do serca pomysłodawcy uniwersytetu dla dzieci i młodzieży Junior Uni w Wuppertalu. Najmłodsi mogą tam zdobywać wiedzę w atmosferze zabawy i eksperymentu. Zajęcia odbywają się w nietypowym budynku, którego barwny wizerunek…Wielka Brytania

 Kolory

Wielka Brytania coraz bardziej bezbarwna
Brytyjczycy boją się kolorów – tak przynajmniej wynika z sondaży przeprowadzonych ostatnio przez Dulux i Valspar. Nie mają odwagi wyrazić siebie poprzez jaskrawe odcienie, stronią od eksperymentów, przez co skłaniają się coraz bardziej w stronę nudnych szarości, czerni i beżów.

16 nowych odcieni farb Alesta
W palecie Alesta Global Color Collection – linii architektonicznych farb proszkowych Axalta Coating Systems – pojawiło się 16 nowych odcieni. Są one inspirowane słynnymi budowlami z różnych części świata.

Nowy Peugeot 208 w odcieniach strukturalnych
Nowy Peugeot 208, w sprzedaży w Europie od czerwca 2015, będzie dostępny w dwóch dodatkowych kolorach – ogłosiła firma. Będą to innowacyjne, strukturalne odcienie szarego i srebrnego: Ice Grey oraz Ice Silver.Nissan LEAF Smart Highway Farby na drogach

Świecący Nissan Leaf na Smart Highway
Pierwszy na świecie fosforyzujący samochód na pierwszej na świecie drodze oznaczonej fotoluminescencyjną farbą, Smart Highway – to dopiero widok! Trzeba przyznać, że Nissan wybrał najlepsze możliwe miejsce na testowanie…

LifePaint ochroni życie rowerzystów
Każdego roku w samej Wielkiej Brytanii 19 tys. rowerzystów ulega wypadkom. Firma Volvo postanowiła to zmienić – stąd pomysł LifePaint, farby w sprayu niewidocznej za dnia, odblaskowej nocą.

Basf Coatings z nagrodą iF Design Award
Broszura BASF Coatings „Under the Radar” dotycząca trendów kolorystycznych w branży samochodowej została po raz kolejny doceniona przez ekspertów – otrzymała nagrodę iF Design Award 2015.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb