Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 82   
Marzec 2015   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury naszego marcowego newslettera. Po więcej ciekawych informacji o farbach i ich stosowaniu w architekturze zapraszamy na nasze strony.

redakcja rynekfarb.plAdler Trendy

Adler: ciepłe kolory, drewno i skóra hitami 2015
Ekstrawagancja? Ekscytujące kontrasty? Powiew nowoczesności? Nie! Zdaniem specjalistów najgorętszym trendem są dziś wnętrza przytulne, stanowiące dla nas cichą przystań w rozpędzonym świecie.

San Marco – nowe odcienie dla architektury
W palecie San Marco pojawiły się nowe kolory farb architektonicznych. Są one bardzo różnorodne, dzięki czemu świetnie wpiszą się w różne style.

StoCalce w zgodzie z naturą, tradycją i trendami
Firma Sto prezentuje odświeżony asortyment produktów wapiennych przeznaczonych do wykańczania wnętrz. Pod wspólnym szyldem StoCalce znajdziemy tynki i farby wapienne oraz funkcyjne, a także powłoki dekoracyjne. Primo, Deco i Functio – każda z trzech linii pozwala stworzyć we wnętrzu zarówno dobry klimat, jak i intrygującą aranżację.Deco Dino Typowe i nietypowe farb wykorzystywanie

Deco Dino – meble z duszą
Oryginalność nie jest dziś naszą mocną stroną. W naszych mieszkaniach roi się od mebli z seryjnej produkcji, przez co wszystkie wyglądają tak samo. Deco Dino pokazuje, że można inaczej. Młoda krakowska firma, prowadzona przez dwójkę pasjonatów – Justynę Plec i Błażeja Krausa – zajmuje się artystycznym odnawianiem mebli. W ich rękach stare i niepozorne stoliki, szafy i krzesła przeobrażają się w małe dzieła sztuki. Zapytaliśmy ich, jak wygląda ich praca i dlaczego tak ją lubią.

Pędzlem po sierści – farby i zwierzęta
Są różne rodzaje farb i różne sposoby ich wykorzystania. Malowanie zwierząt z pewnością jednak nie jest pierwszym, który przychodzi nam do głowy… Są mimo to tacy, którzy wpadają na tego typu pomysły. I mają na to nawet racjonalne wytłumaczenie.

Mieszkańcy Hamburga stracili cierpliwość…
Superhydrofobowa farba może chronić przed korozją albo lodem, ale mieszkańcy Hamburga wpadli na jeszcze inny pomysł. Posłużyła ona im jako broń w walce z pewnym uciążliwym nawykiem wielbicieli nocnych eskapad…kolory Płeć i kolory

Kolory męskim okiem
W oczach faceta świat jest prosty: zielony, czerwony, niebieski, żółty… Po co komplikować sobie życie setkami różnych odcieni?

Kolorowa wojna płci
Panowie, ilu z was dostało się choć raz w życiu od żony za to, że nie macie za grosz zmysłu kolorystycznego? Ilu z was nie dostrzega oczywistej ponoć różnicy między odcieniem seledynowym a pistacjowym? Nie martwcie się! To nie wasza wina, to…

Bez zgody żony od kolorów z daleka!
Fakt, że kobiety postrzegają kolory inaczej niż mężczyźni, to żadna nowość. Tam, gdzie panowie widzą jeden kolor – na przykład niebieski, tam czujne kobiece oko doszukuje się szafirowych, lazurowych, kobaltowych tonów… Oto jeden ze sposobów, by powstrzymać nieodpowiedzialnych mężów od buszowania wśród odcieni na własną rękę.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb