Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 73   
Grudzień 2014   
 


  

Newsletter - farby w architekturze

Drodzy Architekci,
zapraszamy do lektury naszego grudniowego newslettera. Po więcej ciekawych informacji o farbach i ich stosowaniu w architekturze zapraszamy na nasze strony.

redakcja rynekfarb.plmural w Rzymie Ciekawostki

Czego nie wiesz o największym muralu w Rzymie?
Niedawno w Rzymie powstało nowe, gigantyczne malowidło przedstawiające mężczyznę pijącego espresso w śmietniku. Jest to obecnie największy mural w mieście. Skąd się tam wziął i kto jest jego autorem?

#PaintYourBridgeBill
Dwaj burmistrzowie z okręgu Quebec rozpętali awanturę o most. Rzucili wyzwanie samemu Billowi Gatesowi – chcą, żeby wyłożył 100 milionów dolarów na odmalowanie na wpół zżartej przez rdzę konstrukcji. Skąd ten atak na portfel informatycznego potentata?

Van Gogh na ścieżce rowerowej
Twórcy Smart Highway powracają! Tym razem z niezwykłą ścieżką rowerową powstałą na cześć Van Gogha. W tym roku przypada 125. rocznica śmierci tego wybitnego malarza.

Farby kredowe Amazona na polskim rynku
Na naszym rynku pojawiła się nowa marka farb – Amazona. W jej skład wchodzą wyjątkowo przyjazne środowisku farby kredowe, którymi można pomalować zarówno ściany jak i meble w naszym mieszkaniu.Kolor Roku 2015 Pantone Marsala, biel czy Radiant red?

Smak włoskiego wina – Kolor Roku 2015 Pantone
Znamy już Kolor Roku 2015 Pantone! Jest nim ciepły i ziemisty, a zarazem charyzmatyczny odcień przywodzący na myśl deserowe wino – Marsala.

Miedź i złoto na światowych drogach
Biel wciąż pozostaje najpopularniejszym kolorem samochodów – potwierdzają eksperci PPG. Ponad ¼ aut na świecie ma karoserię właśnie w tym odcieniu. Czy w najbliższym czasie inne barwy przypuszczą szturm na czołówkę popularności? Czy na światowych drogach zrobi się bardziej kolorowo?

Samochodowy Kolor Roku 2015 Axalta
Axalta Coating Systems ogłosiła swój Samochodowy Kolor Roku 2015 – to ognista czerwień Radiant Red. W trakcie wystawy SEMA w Las Vegas został on zaprezentowany na modelu No. 24 Axalta Chevrolet SS.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb