Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 188   
Marzec 2018   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury marcowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl rawpixel_pixabay_pzpfik panel sprzedazowy farby Aktualności

Panel sprzedażowy – unikalne dane za małe pieniądze. Panel sprzedażowy – projekt prowadzony przez PZPFiK – to doskonały przykład tego jak firmy, które na co dzień ze sobą konkurują, mogą również z pożytkiem współpracować. Dzieląc się swoimi danymi sprzedażowymi, zyskują rzetelną informację na temat rynku – i to niewielkim kosztem!

Powłoka superhydrofobowa na statki i dla medycyny. Naukowcy opracowali prostą metodę otrzymywania powłok superhydrofobowych, odpornych na namnażanie bakterii. Powstała ona przede wszystkim z myślą o podłożach aluminiowych w przemyśle morskim oraz medycynie.

Powłoki inteligentne – najlepsze pomysły nie są nasze. Nie trzeba szukać daleko, by znaleźć pomysł na inteligentną powłokę. Inspirację najlepiej czerpać z geniuszu natury – przekonuje prof. Jamil Baghdachi z Eastern Michigan University.

Co czeka farby ochronne? Przewidywanie przyszłości branży farb ochronnych to trudne zadanie, rynek jest bowiem bardzo podzielony. Mimo to można wytyczyć kilka głównych, najbardziej prawdopodobnych kierunków rozwoju. Oczywiście są one związane z ekologią oraz obniżeniem kosztów.BASF Sirrus technologia sieciowania Rynek lakierów samochodowych

Lakiery i farby samochodowe do 2024 – raport Ceresany. Ceresana wzięła pod lupę światowy rynek farb i lakierów dla przemysłu samochodowego. Najbardziej zaskakująca obserwacja? Sprzedaż produktów rozpuszczalnikowych ponownie wzrasta.

Publikacja Glasurit o renowacji zabytkowych aut. Zabytkowe samochody są coraz popularniejsze, ale ich renowacja sprawia dużo większe problemy niż innych pojazdów. Dlatego też Glasurit oraz organizacja FIVA zaprezentowały specjalną publikację, która przybliża temat lakierowania oldtimerów.

BASF wykorzysta technologię sieciowania Sirrus. Firma Sirrus, producent nowej generacji platform sieciujących dla farb i powłok, nawiązał współpracę z oddziałem BASF Coatings. Dzięki niej BASF będzie mógł rozwinąć nową klasę lakierów samochodowych opartych…

Axalta – nowe nazwy lakierów samochodowych. Axalta Coating Systems wprowadza nazwy handlowe dla poszczególnych farb warstwowych na lekkie pojazdy i części samochodowe z tworzyw sztucznych. Dzięki temu łatwiej będzie się odnaleźć w ofercie firmy, a także…

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb