Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 185   
Luty 2018   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury lutowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl studia podyplomowe farby newsletter Nabór do trzeciej edycji studiów podyplomowych “Wyroby lakierowe – technologia i zastosowanie” trwa

Politechnika Krakowska ogłasza nabór do trzeciej edycji studiów podyplomowych “Wyroby lakierowe – technologia i zastosowanie”. Zgłoszenia przyjmowane są do 28 lutego 2018 r.
Nowy program skierowany jest do pracowników firm z branż farbiarskiej i chemii budowlanej. Studia specjalistyczne przeznaczone są m.in. dla kadr menedżerskich i technologów. Zachęcamy Państwa do promowania udziału w nich wśród pracowników zorientowanych na pogłębienie wiedzy o technologii produkcji i branży wyrobów lakierowych. Zajęcia prowadzą reputowani specjaliści z Polski oraz firm i uczelni zagranicznych. Studia rozpoczną się 24 marca 2018 r. Współorganizatorami studiów są ICHEMAD-Profarb sp. z o.o. i SITPCHem.PaintExpo 2018 Rynek

Efektywność, automatyzacja – co na PaintExpo 2018? Efektywne wykorzystanie materiałów i energii, większa elastyczność działania, redukcja kosztów oraz cyfryzacja procesów produkcyjnych – oto kilka najważniejszych trendów, jakie obserwuje się dziś wśród firm lakierniczych. Wystawcy zbliżających się targów PaintExpo zaprezentują produkty i rozwiązania wpisujące się w te trendy.

Producenci farb oceniają rok 2017: Jest coraz trudniej. Na początku stycznia magazyn European Coatings Journal przeprowadził swój tradycyjny sondaż wśród europejskich producentów farb. Dziennikarze serwisu zapytali o wyniki osiągnięte w minionym roku oraz perspektywy na najbliższą przyszłość. Z odpowiedzi wyłania się bardzo niejednoznaczny obraz rynku.

Opóźniacze palenia do roku 2024 – raport Ceresany. Po tragicznym pożarze londyńskiego Grenfell Tower środki przeciwogniowe, w tym opóźniacze palenia, stały się wyjątkowo gorącym tematem. Firma Ceresana przygotowała już piątą edycję raportu, w którym analizuje rynek opóźniaczy palenia oraz przepowiada, jak wyglądać będzie jego najbliższa przyszłość.

Elisa Markula nową prezeską Tikkurila. Zarząd koncernu Tikkurila zadecydował, że stanowisko prezesa i dyrektora generalnego firmy obejmie Elisa Markula. Zasiądzie ona na fotelu prezesa…farby proszkowe nowe produkty Farby proszkowe

Farby proszkowe – co słychać na rynku? W ostatnim czasie farby proszkowe są tematem na topie. Wiele pisze się o ich rynku, o tym, że są ekologiczną alternatywą dla produktów ciekłych, o perspektywach tego sektora i nowych, przełomowych technologiach. Krótką analizę rynku oraz odpowiedź na pytanie „Dlaczego proszki są lepsze?” znajdą Państwo w tym artykule.

Farby proszkowe – problemy i wyzwania na rynku. Technologia proszkowa jest znana jako przyjazna środowisku oraz gwarantująca trwałą, estetyczną powłokę malarską. Zainteresowanie farbami proszkowymi rośnie. Są jednak pewne wyzwania, którym rynek ten musi stawić czoła. Czy się to uda?

Farby proszkowe – nowości na rynku. Sektor farb proszkowych bardzo szybko się rozwija, by pod wszystkimi względami dorównać powszechnie stosowanym produktom ciekłym. W trzeciej, ostatniej części naszego mini-cyklu o rynku farb proszkowych prezentujemy więc krótki przegląd najnowszych propozycji producentów.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb