Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 149   
Luty 2017   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury styczniowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl Powder coating Farby proszkowe

Alesta Lync – farby proszkowe do malowania „sucho na sucho”. Nowy system eliminuje energochłonny proces dwukrotnego suszenia w piecu przy aplikacji dwóch warstw farby proszkowej. Nowy system charakteryzuje się również lepszymi właściwościami niż rozwiązania jednowarstwowe. Dzięki unikatowemu połączeniu…

Teknos kupuje biznes farb proszkowych od Śnieżki. 16 stycznia została podpisana umowa, na mocy której farby proszkowe Śnieżki przechodzą w ręce firmy Teknos. Dzięki temu fiński koncern stanie się liderem produkcji, sprzedaży oraz badań farb proszkowych na polskim rynku.

Axalta zwiększa produkcję farb proszkowych. Axalta zainwestowała w rozszerzenie zdolności produkcyjnej farb proszkowych Alesta w swojej fabryce w Landshut w Niemczech. Jest to element strategii firmy ukierunkowanej przyszłościowo na produkty proszkowe.farby wodorozcieńczalne Analizy rynkowe

Już wkrótce farby wodorozcieńczalne zdominują rynek. To już ostatnie chwile dominacji farb rozpuszczalnikowych w sektorze powłok ochronnych i specjalistycznych. Zgodnie z najnowszym raportem The Freedonia Group już niedługo na pierwsze miejsce w USA wysuną się farby wodorozcieńczalne.

Rynek farb dziś i do 2020 roku. W swoim raporcie firma MarketLine przedstawiła krótką charakterystykę światowego rynku farb i powłok. Największy sektor, najbardziej dynamicznie rozwijający się rynek, prognozy na przyszłość – oto, czego dowiadujemy się z publikacji.Kansai Paint Grupa Helios Aktualności

Kansai Paint podbija Europę – przejęcie grupy Helios. Grupa Helios została przejęta przez koncern Kansai Paint. Japoński gigant chce w ten sposób zwiększyć swoją obecność w Europie.

Farby alkidowe z odpadów PET. Wszelkie pomysły na praktyczne wykorzystanie odpadów plastikowych są dziś bardzo mile widziane. Oto kolejna taka propozycja – farby alkidowe na bazie odpadów PET.

Azelis dystrybutorem biocydów Lonzy. Dystrybutor chemii Azelis rozszerzył kontrakt z firmą Lonza na dystrybucję środków ochronnych stosowanych m.in. przy produkcji farb. Umowa obejmie kilka europejskich krajów, także w Europie Wschodniej i na Bałkanach.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb