Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 128   
Lipiec 2016   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury lipcowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl farby przeciwporostowe rynek raport Rynek

Ranking producentów farb w Europie za rok 2015. Na światowej liście producentów farb obserwujemy ostatnio duże przetasowania. A jak wygląda ranking wytwórców z Europy? Na to pytanie odpowiedziała redakcja European Coatings Journal.

Rynek farb przeciwporostowych do roku 2021. Rynek farb przeciwporostowych ma przed sobą okres intensywnego rozwoju. Zgodnie z prognozami analityków MarketsandMarkets…

Rynek farb do roku 2020. Światowy rynek farb dynamicznie się rozwija. Jak donoszą eksperci Freedonia Group, w ostatnim czasie zapotrzebowanie na farby i lakiery rośnie nawet w regionach rozwiniętych gospodarczo i dotkniętych kryzysem, jak Europa Zachodnia.Alcea systemy kolorymetryczne Farby do drewna

Nowe systemy kolorymetryczne Alcea. Firma Alcea ogłosiła, że wprowadza na rynek dwa nowe systemy kolorymetryczne do drewna. Stanowią one bazę dla przyjaznych środowisku farb, dostępnych w szerokiej gamie odcieni.

Samonaprawiająca się farba do drewna. Na ostatniej wystawie Fensterbau Frontale w Norymberdze firma Adler zaprezentowała swoją nową technologię S-H Technology. Jest to pierwsza samonaprawiająca się farba… do drewna.projekt Glow farby proszkowe Ciekawostki

Fale terahercowe najdokładniej zmierzą grubość powłoki. Technologia terahercowa jest dziś stosowana w wielu branżach, przede wszystkim w zabezpieczeniach i obrazowaniu medycznym. Nowe badania pokazują jednak, że może być również niezwykle dokładnym narzędziem do sprawdzania grubości powłok malarskich.

Projekt Glow – nowa generacja farb proszkowych. Rynek farb przemysłowych dynamicznie się rozwija, rośnie zapotrzebowanie na wydajne, niedrogie formuły i efektywne procesy produkcyjne. Odpowiedzią na te tendencje ma być projekt Glow, którego głównym celem jest nowa generacja farb proszkowych.

Świecący cement na drogi przyszłości. Czy elektryczne oświetlenie dróg odejdzie wkrótce do lamusa? Czy autostrady przyszłości będą się same oświetlać? Pojawiają się kolejne propozycje, jak zrealizować ten oryginalny, ale jakże praktyczny pomysł. Po świecących farbach przyszedł czas na… świecący cement.

Chłodne dachy w chłodnym klimacie. Nadeszło lato, pora upałów. Wysokich temperatur doświadczają teraz nie tylko miasta położone w najcieplejszych strefach klimatycznych, ale i te w regionach o stosunkowo chłodnym klimacie, jak Ottawa czy Reykjavík. Czy „chłodne dachy” – pokryte farbą odbijającą promieniowanie podczerwone – w takich miejscach są opłacalne?

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb