Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 113   
Luty 2016   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury lutowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl światowy rynek farb Prognozy

Co czeka światowy rynek farb w roku 2016? Choć sytuacja światowego rynku farb jest obecnie dobra, specjaliści zauważają, że na horyzoncie jest również sporo czynników, które w najbliższym czasie mogą „namieszać”. Jakie to czynniki i jak producenci mogą się przed nimi bronić?

Deloitte: Polska branża budowlana powoli się odradza. Jak donosi firma Deloitte, polska branża budowlana powoli wychodzi z kryzysu. Spółek jest coraz więcej, ich wyniki finansowe również idą w górę, natomiast liczba upadłości spada.

Chemia budowlana w Polsce do 2021 roku. Jeszcze trzy lata temu rynek chemii budowlanej wcale nie miewał się dobrze. Tymczasem w roku 2014 wyszedł na prostą i, jak wynika z raportu PMR, szybko się rozwija.

Powłoki samooczyszczające się – prognozy. Samooczyszczające się powłoki i powierzchnie zyskują coraz większą popularność. Najlepiej sprzedawać będą się jednak nie tradycyjne technologie, ale nowe, wielofunkcyjne rozwiązania, jak choćby wielowarstwowe powłoki o dodatkowych właściwościach antybakteryjnych czy ze zdolnością samonaprawy.kamuflaż sacharoza powłoka Garść ciekawostek branżowych

Umacnia się polska branża farb, klejów i uszczelniaczy. Polska dołączyła do grona europejskich państw posiadających organizacje zrzeszające firmy z branży farbiarskiej i klejowej. Polski Związek Producentów Farb i Klejów ma na celu reprezentowanie obu branż w kraju i za granicą, a przede wszystkim wypracowanie rozwiązań z korzyścią dla nich.

Cukier nadzieją wojskowego kamuflażu? Nadzieją wojskowego kamuflażu może się okazać… cukier. Białoruscy naukowcy odkryli, że otrzymane z sacharozy sfery tworzące na powierzchni heksagonalną powłokę doskonale absorbują mikrofale. Oznacza to, że pokryty taką warstwą samolot staje się całkowicie niewidzialny dla wojskowych radarów.

Jak powstają Seminaria Spektrochemu? 17 listopada 2016 producenci i technolodzy już po raz ósmy spotkają się w Czeladzi na Seminarium Spektrochemu. O tym, jak powstaje jedno z najważniejszych i najlepiej merytorycznie przygotowane wydarzenie branży farbiarskiej, opowiada pan Artur Pałasz, dyrektor Spektrochemu.

150 lat Axalta Coating Systems. Rok 2016 to dla Axalta Coating Systems rok wyjątkowy. Firma świętuje właśnie 150. urodziny! Z tej okazji przypomina krótko swoją długą historię.

Tak się świętuje 150. urodziny! (film) To był dla BASF niezwykle ważny rok. Jeden z największych koncernów chemicznych na świecie obchodził swoje 150. urodziny! Zobaczcie, jak świętował w Polsce.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb