Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 110   
Styczeń 2016   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury styczniowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl INNOCHEM

 Wybrane informacje z kraju

Polska chemia rozwinie skrzydła dzięki INNOCHEM. INNOCHEM to program sektorowy Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, który ma zwiększyć innowacyjność polskiej branży chemicznej. W pierwszym konkursie do wzięcia jest 120 mln zł.

INNOCHEM – pierwszy nabór rusza. Już wkrótce rusza nabór wniosków do pierwszego konkursu w ramach programu INNOCHEM. Zainteresowani przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać swoje projekty przez miesiąc.

Nowy prezes Jotun Polska. Znamy nowego szefa Jotun Polska! Od przyszłego roku stanowisko obejmie Michael Thorup Kruse, dotychczas związany z oddziałem firmy w Danii i na Filipinach.

Grupa Azoty doceniona na arenie międzynarodowej. Grupa Azoty została doceniona przez międzynarodowe autorytety biznesowe. Znalazła się w prestiżowych zestawieniach ICIS TOP 40 Power Players 2015 i Value Creation in Chemicals 2015.kolor strukturalny

 Ciekawostki branżowe

Chiński producent pomaluje swoje ciężarówki farbą proszkową. Chiński producent samochodów JAC Motors uruchomił pierwszą linię produkcyjną wykorzystującą przełomową technologię malowania proszkowego opracowaną przez Akzo Nobel. Technologia ta charakteryzuje się…

Walka o ptasi sekret – kolor strukturalny. Naukowcy z Uniwersytetu Sheffield stwierdzili (potwierdzając tym samym wyniki badań profesora Vinothana N. Manoharana z Uniwersytetu Harvarda), że opalizujący niebieski kolor piór niektórych ptaków nie jest dziełem pigmentów, a specyficznej nanostruktury powierzchni. Jeśli uda im się odtworzyć tę naturalną strukturę, będziemy na prostej drodze do tkanin i farb, które nigdy nie blakną.

Nanotechnologia w walce o czyste powietrze. Syndrom chorego budynku, czyli dolegliwości spowodowane słabą jakością powietrza w obiektach budowlanych, to dziś częsty i poważny problem. Czy można się go pozbyć przy pomocy okiennej nanopowłoki z dwutlenkiem tytanu? Naukowcy ze Szwecji przekonują, że tak.

Resipet – żywice z opakowań PET. W Hiszpanii trwają prace nad przetwarzaniem zużytych wielowarstwowych opakowań PET i pozyskiwaniem z nich żywic alkidowych i poliestrowych. Technologia pozwoliłaby z pożytkiem wykorzystać odpady, które każdego roku w ogromnych ilościach lądują na wysypiskach.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb