Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 98   
Wrzesień 2015   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury wrześniowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy jak zwykle na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl Honda NSX PPG

 Farby i lakierowanie w motoryzacji

„W Polsce jest miejsce dla Matrixa”. Marka lakierów samochodowych Matrix Automotive Finishes, obecna od ponad 30 lat na rynku amerykańskim, rusza na podbój Europy. Ostatnio jej produkty pojawiły się również w Polsce. O strategii firmy i jej planach w związku z rynkiem polskim rozmawiamy z panem Carlem Haythornthwaitem, managerem marki Matrix w Europie.

Lakierowanie ekologiczne i ekonomiczne. Szczecińscy inżynierowie proponują nowatorski sposób nakładania powłok malarskich, z efektywną wymianą zanieczyszczonego powietrza na czyste i możliwością odzyskania tzw. ciepła odpadowego do ogrzewania hali. Wynalazek będą mogły zastosować warsztaty samochodowe, firmy zajmujące się wykonywaniem produktów z drewna i zakłady meblarskie.

Nowa Honda NSX z lakierami PPG. Sportowy NSX drugiej generacji – nowy produkt flagowy Hondy – trafi w ręce pierwszych klientów dopiero na początku roku 2016. Już teraz wiadomo jednak, że o jego olśniewający wygląd zadba koncern PPG.

Będzie wdrożenie polskiej technologii. Dwaj naukowcy ze szczecińskiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, dr inż. Piotr Nikończuk i dr inż. Sławomir Jaszczak, opracowali innowacyjną metodę sterowania temperaturą w kabinie lakierniczej. Nowa technologia zainteresowała już pierwszego inwestora.nanopowłoki tytanowe

 Rynek farb

Przemysłowe farby wodorozcieńczalne do 2019 roku – raport. Zgodnie z zapowiedziami analityków światowy rynek przemysłowych farb wodorozcieńczalnych ma przed sobą kilka lat stabilnego rozwoju. Wysokie zapotrzebowanie gwarantują przede wszystkim…

Powłoki elektroforetyczne do 2020 roku – raport. Zgodnie z najnowszym raportem Markets and Markets rynek powłok elektroforetycznych będzie się miał nieźle w najbliższych latach. Głównie za sprawą rosnącego zapotrzebowania…farby przemysłowe PPG rurociągi

 Ciekawostki

Fluoropolimerowa farba antykorozyjna na rurociągi. Wnętrza rurociągów transportujących gaz czy ropę są bardzo narażone na rozwój korozji. Aby je chronić, potrzebne są odpowiednie powłoki – takie jak farby na bazie hybrydowej żywicy epoksydowo-fluoropolimerowej, przetestowane właśnie przez amerykańskich naukowców.

Powłoka antyoblodzeniowa chłonie wodę jak gąbka. Naukowcy ze Szwajcarii opracowali powłokę przeciwmgielną i antyoblodzeniową, która pochłania skondensowaną na powierzchni wodę i zapobiega jej krystalizacji. Utrzymuje w ten sposób przezroczystość przedmiotów (np. szyb), tak istotną w niektórych zastosowaniach.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb