Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 71   
Grudzień 2014   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury grudniowego newslettera dotyczącego rynku farb przemysłowych. Po więcej ciekawych informacji o farbach zapraszamy na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl farby morskie Liczby mówią o branży

Polska dominuje! Zgodnie z najnowszym raportem IRL rynek farb w Europie Środkowej w ciągu najbliższych czterech lat będzie się systematycznie rozwijał. Prawie połowa zapotrzebowania na farby w tym rejonie to udział Polski.

Farby proszkowe do 2019 roku. Farby proszkowe na dobre zakorzeniają się w przemyśle. Dzięki rosnącemu zapotrzebowaniu ich rynek bardzo szybko się rozwija – twierdzą analitycy MarketsandMarkets.

Farby morskie do 2019 roku. Dynamiczny rozwój przemysłu gazowo-olejowego sprawił, że rośnie wartość rynku farb antykorozyjnych dla branży morskiej. W roku 2019 ma on być już wart…

Rynek farb – wyniki producentów za III kwartał 2014. Trzeci kwartał roku 2014 nie dla wszystkich producentów był udany. Większość z nich zanotowała wzrost wskaźników finansowych, ale niektóre firmy, lokujące swe operacje głównie w Europie, miały powody do narzekań.pigmenty Warto wiedzieć!

Farby a oszczędność energii – co mogą producenci. Producenci i handlowcy związani z branżą farbiarską mają dziś dwa podstawowe cele: ograniczyć koszty i zmniejszyć wpływ swoich produktów na środowisko. Obydwa można zrealizować korzystając z nowoczesnych, oszczędzających energię technologii, takich jak „chłodne” farby na dachy czy powłoki termochromowe i elektrochromowe. Oto kilka wskazówek dla producentów, w co w najbliższym czasie warto zainwestować.

Samonaprawiające się powłoki bez promieni UV? Samonaprawiające się powłoki to dziś technologiczny hit, ale bez aktywującej dawki promieniowania UV stają się one bezużyteczne. Profesor Marek Urban z Clemson University w Stanach Zjednoczonych znalazł sposób, by obejść ten problem.

Jak powstaje kolor? Barwy zachwycają od wieków. Malarze starają się odtworzyć je na swoich obrazach, poeci próbują oddać ich piękno przy pomocy słów, mało kto jednak zastanawia się, skąd bierze się kolor. Od czego zależy, czy dany pigment jest czerwony czy niebieski? I jak to możliwe, że niektóre materiały są przezroczyste?

Krótko o pigmentach i ich parametrach jakościowych. Poszczególne pigmenty charakteryzują się różnymi właściwościami, które decydują o tym, czy nadają się one jako dodatek do farb określonego zastosowania czy nie. Najważniejsze z nich to stabilność, przezroczystość oraz intensywność uzyskanego koloru. Trzymaj jakość czyli Seminaria Spektrochemu

Działo się na VI Seminarium Spektrochemu. „Jak obniżyć cenę farby, nie poświęcając jej jakości?” – odpowiedź na to pytanie była głównym tematem VI Seminarium Spektrochemu, które odbyło się wczoraj w Czeladzi. Pan Artur Pałasz zaprezentował uczestnikom różne sposoby obniżenia kosztów produkcji farby, opierając się na wynikach badań przeprowadzonych w ośrodku Spektrochem.
Zapraszamy również do obejrzenia krótkego filmu z Seminarium – tutaj.

W trosce o kolor – skrót referatów poświęconych pigmentom i systemom kolorowania.

Co będzie na VII Seminarium Spektrochemu? VI Seminarium Spektrochemu za nami, ale organizatorzy myślą już o przyszłorocznej edycji wydarzenia. Na stronie internetowej Spektrochemu pojawiła się specjalna ankieta. Każdy może w niej zagłosować na tematykę, z którą ma być związane seminarium w przyszłym roku.Axalta Axalta nie zwalnia tempa

Spies Hecker i Mercedes świętują zwycięstwo. Zespół Mercedes AMG Petronas Formula One, którego oficjalnym dostawcą jest Spies Hecker, zwyciężył w tegorocznych Mistrzostwach Świata Konstruktorów Formuły 1. Udało mu się to po raz pierwszy w historii.

Axalta Coating Systems spółką giełdową. Kiedy półtora roku temu firma Axalta Coating Systems pojawiła się na rynku, pisaliśmy o jej świetlanej przyszłości. Dawny oddział koncernu DuPont miał świetne warunki, by odnieść sukces na rynku – i tak się stało. Obecnie Axalta świętuje wejście na Giełdę Nowojorską.

50 lat farb proszkowych Axalta. Axalta świętuje 50. urodziny swoich komercyjnie dostępnych farb proszkowych. Ten imponujący staż czyni firmę jedną z najdłużej produkujących farby proszkowe na świecie.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb