Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 13   
Styczeń 2013   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Na przełomie roku rynek farb przemysłowych jak zwykle się usypia.  Nareszcie jest trochę spokojniej, można podsumować rezultaty oraz  zaplanować działania na nadchodzący rok. Klienci też nie kwapią się z przysyłaniem zamówień, preferując jednak wędrówki po galeriach handlowych. Pora zimowa i krótkie dni również nie sprzyjają malowaniu, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę antykorozjonistów.  Tak właśnie wyglądały ostatnie 4 tygodnie dla większości firm związanych z farbami przemysłowymi.

Jak co miesiąc w newsletterze przesyłamy kilka istotnych informacji z rynku oraz interesujących artykułów. Więcej znajdziecie na naszych stronach.

redakcja rynekfarb.pl  

Szanse dla rynku farb proszkowych

Światowy rynek farb proszkowych rozwija się powoli i nie notuje zdecydowanych wzrostów. Jak twierdzą jednak specjaliści, duże możliwości stwarzają dla niego obecnie te sektory przemysłu, w których wciąż jeszcze dominują tradycyjne farby. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii w wielu przypadkach mogą one już zostać zastąpione produktami proszkowymi.
Spośród najważniejszych obszarów rynkowych sytuacja przemysłu farb proszkowych wygląda najgorzej w Europie, co spowodowane jest ogólnie niepewną sytuacją finansową w tej części świata. W Ameryce Północnej dochody rosną powoli, ale stabilnie, natomiast rynek azjatycki… Czytaj dalej » Norma EN 71-3 – farby na zabawki

Nawet najbardziej niewinna zabawka w rękach małego dziecka może okazać się niebezpieczna. Każdy tego typu produkt musi więc zostać dokładnie przebadany, zanim zostanie dopuszczony do obiegu. Wymagania stawiane zabawkom określa między innymi Europejski Standard EN 71. Jedna z jego części, EN 71-3, jest szczególnie istotna dla branży farbiarskiej, ponieważ dotyczy migracji szkodliwych pierwiastków także z takich produktów jak farby i lakiery.
W obecnie obowiązującej wersji norma EN 71-3 określa limity oraz metodykę badań migracji ośmiu pierwiastków… Czytaj dalej » Szacowanie efektywności farb przeciwporostowych

Farby przeciwporostowe stosuje się w celu spowolnienia wzrostu organizmów morskich przylegających do kadłuba statku.
Dokument opisuje podstawy metodologii przy szacowaniu i relacjonowaniu skuteczności produktów przeciwporostowych, które to wskazówki mogą być wykorzystane przez wytwórców tego typu farb przy opracowywaniu przy opracowywaniu nowych formuł. Poradnik może się także okazać pomocny dla krajowych organizacji zajmujących się rejestracją produktów.
IPPIC podkreśla, że oszacowania… Czytaj dalej » AkzoNobel, malowanie Hondy oraz farby antykorozyjne do stopów magnezu

W krótkim podsumowaniu ostatnich 4 tygodni warto zwrócić uwagę na działania liderów rynku, któzy realizują swoje strategie zwiększania zyskowności tychże przedsiębiorstw. Przykładem może być tutaj na przykład sprzedaż jednego z oddziałów, którego dokonał AkzoNobel. Klasycznym przykładem dobrych działań PR jest news Hondy o nowej technologii nanoszenia powłok samochodowych. Informacja jest podana w na tyle ciekawy sposób, że w ciągu kilku dni pojawiła się w większości mediów związanych z branżami samochodową, lakierniczą, a nawet niektórych tytułach światowej prasy codziennej (my też o tym napisaliśmy). Na koniec krótki news z linkiem na temat badań nad farbami do ochrony antykorozyjnej stopów miedzi

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb