Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 53   
Czerwiec 2014   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Rozpaleni emocjami związanymi z rozpoczynającymi się Mistrzostwami Świata zapraszamy do lektury newslettera o farbach przemysłowych. Po więcej aktualnych informacji branżowych zapraszamy jak zwykle na nasze strony.

Redakcja rynekfarb.pl Brazylia piłka nożna farby Mundial to również farby i powłoki

Rusza mundial w Brazylii! Nadszedł długo oczekiwany przez kibiców piłkarskich dzień – 12 czerwca startują Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Brazylii! Nie byłoby to oczywiście możliwe, gdyby nie kilkuletnie intensywne przygotowania – powstało kilka nowych stadionów, kilka starszych przeszło gruntowną renowację… Przy wyborze materiałów, farb i lakierów brano pod uwagę przede wszystkim trwałość i niezawodność, coraz więcej uwagi poświęca się jednak także ekologii i nowoczesnym technologiom, takim jak powłoki superhydrofobowe czy farby fotokatalityczne.

Grupa Bayer i piłkarska pasja. W holu siedziby Grupy Bayer w Leverkusen młody chłopak z Brazylii wykonuje różne triki z piłką. Obecny przy tym prezes Marijn Dekkers przez chwilę obserwuje, ale zaraz potem budzi się w nim żyłka sportowca, zrzuca więc marynarkę i też próbuje swoich sił. To niecodzienne wydarzenie…nanocząstki detektor naprężeń Spoglądając w przyszłość

Nanocząstki jako kolorowy detektor naprężeń. Nanocząstki udowodniły już, że mają wiele przydatnych zastosowań. Do tej kolekcji doszło jeszcze jedno – dzięki nim można uzyskać powłoki reagujące na nacisk… zmianą koloru.

Human Cities – miasta przyszłości według AkzoNobel. Do roku 2050 już 75% ludzi na świecie mieszkać będzie w miastach. Masowa migracja sprawia, że ośrodki miejskie rosną, ale czy stają się również lepszym miejscem do życia? Koncern AkzoNobel chce się przyczynić do tego, aby tak się właśnie stało, stąd inicjatywa Human Cities – Ludzkie Miasta.

Korozja – wczesna detekcja, szybka naprawa. Nowa propozycja naukowców to cudowny dodatek do farb – maleńkie kulki, które nie tylko wykrywają korozję na najwcześniejszym etapie rozwoju, ale i naprawiają pierwsze spowodowane przez nią uszkodzenia. Co w branży?

Światowi producenci farb – wyniki za I kwartał 2014. Rynek powoli wychodzi z kryzysu, sytuacja ekonomiczna poprawia się, wciąż jest jednak niepewna i pod wieloma względami pozostawia wiele do życzenia. Jak w tych warunkach poradzili sobie światowi producenci farb w pierwszym kwartale roku?

85. urodziny LOTu z farbami PPG. Polskie Linie Lotnicze LOT mają już 85 lat! W ramach jubileuszu jeden z samolotów otrzymał nietypowy wizerunek – pomalowano go w stylu retro. Dawna szata graficzna i stare logo, czyli pamiętny żuraw w locie, odtworzone zostały z użyciem farb PPG Aerospace.

Fast Repair w nowej odsłonie. Usługa Fast Repair od marki Cromax zyskała nowe oblicze. Firma zaprezentowała właśnie odświeżone logo, które już wkrótce pojawi się w warsztatach w całej Europie.

Nowe biura Brenntag Polska. Brenntag Polska może się poszczycić trzema nowymi placówkami. Są to dwa nowo otwarte biura – w Krakowie i Rzeszowie – oraz przestronny magazyn w Żabnie koło Tarnowa.

Interpon Align – o jedno sieciowanie mniej. Dzięki nowej technologii AkzoNobel wystarczy tylko jeden cykl sieciowania, by otrzymać trwałą dwuwarstwową powłokę z farby proszkowej. Oznacza to oszczędność czasu i pieniędzy.światowy rynek farb Jak będą kształtować się trendy rynkowe?

Farby proszkowe – raport 2014-2020. Rynek farb proszkowych kwitnie. Inwestorzy przekonali się, że w dobie surowych przepisów związanych z ekologią i emisją LZO ten rodzaj farb to bardzo praktyczna opcja, i zdaniem analityków Grand View Research przełoży się to na wyniki finansowe.

Powłoki antymikrobowe – prognozy do roku 2020. Ogromny wzrost zapotrzebowania na powłoki antymikrobowe! – głosi nowy raport Grand View Research. Wszystko za sprawą coraz większej troski o zdrowie i środowisko.

Światowy rynek farb do roku 2019. Analitycy Transparency Market Research przedstawili własne prognozy dla światowego rynku farb na najbliższe pięć lat. Wieszczą oni duży sukces farbom proszkowym.

Co czeka rynek żywic akrylowych? Światowy rynek żywic akrylowych póki co zdominowany jest przez Azję i Pacyfik, Europę oraz Amerykę Północną, ale kraje z innych części świata będą się coraz szybciej rozwijać. Na temat przyszłości rynku wypowiadają się w najnowszym raporcie analitycy MarketsandMarkets.

Specjalistyczne pigmenty do roku 2019. Zgodnie z nowym raportem firmy Smithers Rapra specjalistyczne pigmenty mają przed sobą pięć lat niezbyt dynamicznego, ale stabilnego wzrostu.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb