Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 50   
Maj 2014   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury majowego newslettera o farbach przemysłowych. Więcej aktualnych informacji branżowych jak zwykle na naszych stronach.

Redakcja rynekfarb.pl  Ciekawostki branżowe

Nissan testuje samoczyszczący się samochód. Mycie samochodu to prawdziwie niekończąca się historia. Za każdym razem kiedy tylko wyjeżdżamy z myjni samochód zaczyna brudzić się na nowo. Inżynierowie z Nissana postanowili sprawdzić jak zachowywałaby się karoseria samochodu pokryta warstwą samoczyszczącej się farby.

PaintExpo 2014 wielkim sukcesem! 5. międzynarodowe targi PaintExpo, które odbyły się w dniach 8-11 kwietnia, zgromadziły rekordową liczbę wystawców i odwiedzających – o 14% większą niż dwa lata temu. Była to jednak edycja wyjątkowa nie tylko ze względu na ilość, ale również jakość. Uczestnicy przyjechali do Karlsruhe z arsenałem…

Produkcja poliuretanów z wykorzystaniem CO2? Niemieccy naukowcy zaproponowali nową metodę otrzymywania surowców do produkcji poliuretanów. Jest ona wyjątkowo przyjazna środowisku, ponieważ wykorzystuje dwutlenek węgla.

Kolor, który nigdy nie blaknie? Czy można uzyskać kolor, który nigdy nie blaknie? Natura udowadnia, że można. Są to tzw. kolory strukturalne, za które odpowiadają nie pigmenty, a specyficzna, nanostrukturalna budowa materiału. Naukowcy z Harvardu pracują właśnie…Cromax Rynek polski

Wręczono statuetki PPG. W trakcie gali w hotelu Sofitel w Warszawie 27 marca 2014 firma PPG podsumowała miniony rok, przedstawiła plany na najbliższą przyszłość i wręczyła statuetki swoim najbardziej zaufanym dystrybutorom.

Bodo Möller Chemie otwiera laboratorium w Poznaniu. Bodo Möller Chemie, niemiecki producent specjalistycznych środków chemicznych (w tym klejów, wypełniaczy, dodatków do farb i tworzyw sztucznych), zapowiedział otwarcie nowego laboratorium w Polsce. Będzie się ono mieściło na terenie Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Lakiernictwo od podszewki z marką Cromax. Zawód lakiernika nie należy do najłatwiejszych. Potrzeba nie tylko dobrego przygotowania teoretycznego, ale i wielu lat praktyki, by opanować wszystkie jego tajniki. Dlatego też specjaliści marki Cromax chętnie dzielą się swym doświadczeniem z młodym pokoleniem.

PPG szkoli młodych lakierników. Dzięki porozumieniu między PPG Industries Polska a Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 7 w Łodzi tamtejsi uczniowie od przyszłego roku będą mogli kształcić się w zawodzie lakiernika samochodowego.farby poliuretanowe Światowy rynek farb i powłok

Co czeka światowy rynek farb? Nowy raport The Freedonia Group zagląda w najbliższą przyszłość rynku farb i wskazuje najważniejsze kierunki jego rozwoju. Sprzedaż farb będzie rosła, największym zaś wzięciem cieszyć się będą…

Wodorozcieńczalne poliuretany coraz popularniejsze. Według analityków MarketsandMarkets inwestorzy coraz chętniej sięgają po wodorozcieńczalne farby poliuretanowe. Choć produkty rozpuszczalnikowe wciąż dominują na rynku, ich wodorozcieńczalne odpowiedniki są najszybciej się rozwijającym sektorem farb poliuretanowych.

Kwas bursztynowy surowcem przyszłości. Zgodnie z raportem Allied Market Research nadchodzą dobre czasy dla kwasu bursztynowego pochodzenia organicznego. W latach 2013-2020 jego rynek będzie się rozrastał w imponującym tempie…

Inhibitory korozji w latach 2014-2018. Problem korozji nabiera na znaczeniu, zapotrzebowanie na skuteczne sposoby walki z nią zwiększa się, toteż coraz lepiej sprzedają się inhibitory korozji. Zdaniem analityków TechNavio ich rynek w ciągu najbliższych czterech lat będzie się rozwijał w tempie….

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb