Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 47   
Kwiecień 2014   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury kwietniowego newslettera o farbach przemysłowych. Więcej aktualnych informacji branżowych jak zwykle na naszych stronach.

Redakcja rynekfarb.pl farby budowlane Trendy i prognozy rynkowe

Farby przemysłowe w latach 2014-2018 – raport. Zgodnie z najnowszym raportem TechNavio farby i powłoki przemysłowe w latach 2014-2018 będą się trzymać nieźle. Analitycy przewidują wzrost na tym rynku.

Farby budowlane w latach 2014-2018. Według analityków rynek farb budowlanych w latach 2013-2018 będzie rósł. Powodem tego jest coraz większa liczba budowanych obiektów, zwłaszcza w krajach rozwijających się.

Trendy farbiarskie na targach PaintExpo 2014 (wideo). Odbywające się co dwa lata targi PaintExpo w Karlsruhe są zarówno podsumowaniem ostatnich wydarzeń w branży jak i imprezą wytyczającą trendy na najbliższe lata. Na tym krótkim filmie opracowanym przez naszą redakcję zobaczyć można jak prezentowali się obecni na targach producenci farb i lakierów.

Nanotechnologia w rozkwicie. Zgodnie z najnowszymi badaniami Lux Research rynek nanotechnologii od roku 2010 rozrasta się w tempie 40-45% rocznie. W ubiegłym roku jego dochody przekroczyły już bilion dolarów.

Lakiery samochodowe w latach 2014-2018. Firma TechNavio przygotowała raport dotyczący rynku lakierów samochodowych. Według niego rynek ten w latach 2014-2018 będzie się rozwijał w tempie…farby przeciwporostowe zużycie paliwa W walce z porostami

Farby przeciwporostowe a zużycie paliwa. Czy będzie potrzebny standard? To pewne, że farby przeciwporostowe zastosowane na kadłubie statku mogą zmniejszyć zużycie paliwa. Ale jak bardzo? Jest wiele metod, aby to ocenić, ale ich wyniki będą się różnić. Instytut Energii UCL apeluje więc, by wprowadzić jedną, standardową technikę…

Farby przeciwporostowe – w poszukiwaniu alternatywy. Farby przeciwporostowe to jeden z najbardziej kontrowersyjnych produktów w branży farbiarskiej. Ekolodzy zarzucają im zanieczyszczanie środowiska i szkodliwy wpływ na morską faunę, właściciele łodzi i jachtów są do nich przywiązani i zamykają się na technologiczne nowinki. Która strona przeważy w tym konflikcie w najbliższych latach?

Intertrac oceni ryzyko porastania kadłuba statku. Nowe oprogramowanie Intertrac od AkzoNobel pozwala przewidzieć ryzyko porastania kadłuba statku w zależności od trasy, jaką ten płynie. Dzięki temu dużo łatwiejszy staje się wybór odpowiedniej farby przeciwporostowej.

Środek przeciwporostowy z morskich alg. Pojawił się kolejny pomysł na naturalny dodatek przeciwporostowy. Pomysł oryginalny, japońscy naukowcy proponują bowiem walczyć z morskimi algami przy pomocy… związków wyizolowanych właśnie z pewnego gatunku morskich alg.wieża Eiffla antykorozja Rynkowe ciekawostki

GAELP – farby przyszłości bez ołowiu. Szkodliwy ołów został już wycofany ze składu farb w krajach uprzemysłowionych, jednak jest jeszcze wiele miejsc na świecie, gdzie stosuje się go powszechnie jako pigment i dodatek. Zawierającymi go farbami maluje się ściany w szpitalach, szkołach i przedszkolach a także zabawki…

Wieża Eiffla a antykorozja. W tym roku mija 125 lat, od kiedy w Paryżu zakończono budowę Wieży Eiffla. Jak to możliwe, że w ciągu tylu lat tego stalowego kolosa nie zżarła jeszcze rdza? Sekretem są oczywiście farby.

Inteligentne powłoki na okna. Koncern PPG stanął przed nowym wyzwaniem. Na zlecenie amerykańskiego Departamentu Energii ma opracować niedrogą powłokę na szkło, dzięki której okna reagować będą na podczerwień – blokować przepływ ciepła w gorące dni i przewodzić ciepło zimą.

LiquidSoundz – śpiewająca farba od AkzoNobel. Najnowsza propozycja od AkzoNobel to muzyka dla uszu projektantów i architektów. I to dosłownie! Od dziś farby będą nie tylko świetnie wyglądać, ale i… brzmieć.

Nanokryształy celulozy jako dodatek w farbach do drewna. Kanadyjscy naukowcy udowodnili, że dodatek odpowiednio zmodyfikowanych nanokryształów celulozy (CNC) poprawia właściwości wodorozcieńczalnych farb do drewna.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb