Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 38   
Grudzień 2013   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zapraszamy do lektury grudniowego newslettera o farbach przemysłowych. Po więcej aktualnych informacji branżowych zapraszamy na naszą stronę.

Redakcja rynekfarb.pl konsumpcja farb Azja i Pacyfik 

Trendy i prognozy rynkowe

Inteligentne powłoki coraz popularniejsze. Według prognoz analityków NanoMarkets światowy rynek powłok inteligentnych – obecnie wart 363 mln dolarów – w ciągu najbliższych pięciu lat zwiększy swą wartość prawie dziesięciokrotnie! W roku 2018 jego obroty mają już wynieść prawie 3 mld $. Skąd ta popularność?

Dodatki do farb coraz bardziej w cenie. Według nowego raportu MarketsandMarkets do roku 2018 rynek dodatków do farb zwiększy swą wartość do prawie 9 mld dolarów. Dobrze dobrane dodatki mogą bardzo pomóc w otrzymaniu przyjaznej środowisku, a równocześnie wysokiej…

Rośnie konsumpcja farb w rejonie Azji i Pacyfiku. Według badań firmy Kusumgar, Nerlfi & Growney konsumpcja farb i powłok w rejonie Azji i Pacyfiku osiągnie w 2013 roku 16,45 mln ton, co odpowiada sumie 48,3 mld dolarów. Oznacza to, że w ciągu ostatnich 10 lat zużycie farb w tej części świata wzrosło ponad dwukrotnie! Wyjątkiem są tutaj…powłoka antykorozyjna 

Badania

Powłoka antykorozyjna gojąca się jak ludzka skóra? Zdolności samonaprawy, jakie posiada ludzka skóra, od wielu wieków zadziwiają naukowców. Badacze z Instytutu Maxa Plancka postawili sobie ambitny cel – otrzymać powłokę antykorozyjną, której mechanizm samozasklepiania się będzie dorównywał temu zadziwiającemu wytworowi naszego ciała. Z pomocą przyszła im…

Przeciwporostowa nanomiedź najskuteczniejsza. O tym że miedź pozwala skutecznie pozbyć się mikrobów wiedzieli już starożytni Fenicjanie, którzy stosowali ją jako środek przeciwporostowy na swoich łodziach. Dziś, mimo upływu kilku tysięcy lat, metal ten jest wciąż uznawany za najskuteczniejszy w walce z algami i porostami. Czy jej skuteczność można jednak jeszcze poprawić, dostosowując…

Projekt POPUP – nowoczesne powłoki fotowoltaiczne. POPUP to dofinansowany przez niemieckie Ministerstwo Edukacji i Badań Naukowych projekt, którego głównym obiektem badań są organiczne materiały fotowoltaiczne (OPV). Cel – opracowanie stabilnych powłok i tuszy, dzięki którym sprzęty użytku codziennego będziemy mogli efektywnie zasilać energią świetlną.

Siloksany wzmacniają farby poliuretanowe. Naukowcom z Chin udało się otrzymać nowy rodzaj wodorozcieńczalnych farb poliuretanowych, zmodyfikowany siloksanami. Uzyskane powłoki miały dużo lepsze właściwości niż obecnie stosowane produkty poliuretanowe.konferencja IBDiM 

Na rynku…

Betonowe obiekty mostowe pod kontrolą – konferencja IBDiM. W Polsce znajduje się ponad 30 000 mostów, 85% z nich natomiast opiera się na konstrukcji betonowej. O tym, jak zapewnić ich wymaganą wytrzymałość i chronić je przed destrukcyjnym wpływem środowiska, rozmawiali specjaliści zgromadzeni na konferencji „Metody napraw i zabezpieczania betonowych obiektów mostowych” w Warszawie.

Volkswagen group rozszerza współpracę z Axalta. Współpraca Axalta Coating Systems z firmą Volkswagen Group Polska została rozszerzona o markę Cromax. Wcześniej już polski dystrybutor grupy Volkswagen zaufał dwóm innym liniom Axalta – Spies Hecker oraz Standox.

Chromaflo Technologies i CPS Color łączą siły. Amerykański producent dyspersji pigmentowych Chromaflo Technologies połączy swe siły z fińskim wytwórcą kolorantów CPS Color. Powstanie w ten sposób ogromny koncern kontrolujący dużą część światowego rynku barwników i pigmentów.

Linia Versiline od Hempel dostępna na rynku światowym. Hempel zdecydował się wprowadzić swoją linię Versiline na rynek światowy. Do tej pory należące do niej produkty można było kupić tylko w Stanach Zjednoczonych. Na pierwszy ogień poszła seria Versiline Vinyl Ester – antykorozyjne powłoki…

Nowe efekty od ICA – drewno i styl miejski. Specjaliści firmy ICA potrafią przy pomocy zwykłego lakieru wyczarować z drewna nieprawdopodobne rzeczy. Tym razem proponują linię produktów Urban Matter, która łączy dwa na pozór sprzeczne żywioły – drewno i styl industrialny. 

Wybrane artykuły

Poprawne maskowanie przed lakierowaniem. Ten wydawałoby się najnudniejszy etap procesu naprawy ma olbrzymie znaczenie dla efektu końcowego. Mowa oczywiście o poprawnym maskowaniu powierzchni naprawianego pojazdu. Wielu lakierników podziela pogląd, iż maskowanie jest jedną z najbardziej pracochłonnych części procesu naprawy. W dodatku jest dość niewdzięczne, ponieważ na dobrą sprawę dopiero po jego usunięciu można stwierdzić, czy zostało poprawnie wykonane.

Inicjatywa Together for Sustainability. Together for Sustainability jest powołaną w 2011 roku inicjatywą, która ma pomagać firmom z branży chemicznej w ekologicznym zarządzaniu łańcuchem dostaw. W jej tworzeniu wzięli udział przedstawiciele sześciu dużych koncernów – BASF, Bayer, Evonik Industries, Solvay, LANXESS oraz Henkel.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb