Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 12   
Grudzień 2012   
 


  

Newsletter - farby dekoracyjne

W grudniowym newsletterze postawiliśmy na kolory. Kolorowy stolik z palet, historia muralu czy kolor roku 2013. Sam wybierz od czego chcesz zacząć. Na koniec postanowiliśmy jeszcze odwołać się do klasyki gatunku, czyli farb alkidowych. Dla przypomnienia lub dla informacji.

Już za dwa tygodnie koniec roku. Koniec roku, który z jednej strony dzięki Euro 2012 był ukoronowaniem wielu pięknych, ciekawych i kolorowych inwestycji, z drugiej strony był to kolejny rok niepewności związanej ze światowym kryzysem. Ciekawe, jak w obliczu tych wydarzeń będą wyglądały wyniki finansowe poszczególnych firm.

Wracając do rynku polskiego. Z niepokojem słuchamy prognoz, że pierwsza połowa roku będzie bardzo trudna. Zwłaszcza dla budowlanki i związanych z nią farb dekoracyjnych. Mamy nadzieję, że dobre humory końca 2012 roku dopiszą nam również na koniec 2013 roku. Tego z całego serca życzymy wszystkim naszym czytelnikom.

redakcja rynekfarb.pl  Historia Muralu

Murale były szczególnie popularne w czasach PRLu. Z jednej strony służyły one komunistycznej propagandzie i reklamowały rynkowych monopolistów (jak choćby wielkie malowidła zapraszające na zakupy do Pewexu), z drugiej – powstawały dzieła anonimowe krytykujące komunistyczny reżim.
Dzisiaj murale na stałe wkomponowały się w krajobraz miejski. Często pełniąc funkcję czysto użytkową; reklamową, niektórzy twórcy jednak dążą do przywrócenia im statusu sztuki zaangażowanej, komentującej bieżące wydarzenia lub upamiętniającej te historyczne. Przykładem takiego malowidła może być mural Silva Rerum powstały z okazji 750-lecia lokacji Krakowa, który, co ciekawe, w maju 2008 roku został ogłoszony… Czytaj dalej »  Color Futures – tendencje kolorystyczne 2013 według specjalistów Akzo Nobel. 

Specjaliści od trendów kolorystycznych AkzoNobel okrzyknęli indygo Kolorem Roku 2013. W pełnych pośpiechu i rozgorączkowania czasach ten łagodny odcień działa uspokajająco, a przy tym budzi pozytywne skojarzenia z mądrością i uczciwością.
Indygo przywodzi na myśl podmorskie krajobrazy dostępne tylko oczom nurków – cichy, odległy świat stojący w opozycji do naszej codzienności. Działa kojąco i daje… Czytaj dalej » Dobór koloru ściany w zależności od strony świata

Kolor ściany może się znacznie różnić w zależności od światła. To z kolei wpływa na ogólny wygląd pokoju i optyczne wrażenie, jakie sprawia. Zręcznie manipulując kolorystyką możemy z maleńkiego pomieszczenia uczynić jasny, przestronny salon. Warto więc zorientować się, które odcienie będą się najlepiej prezentować w zależności od strony świata, na którą wychodzą okna.
Pokoje z oknami na północ są najtrudniejsze do ozdabiania, zwłaszcza jeśli zależy nam na jasności i przestrzeni. Niekiedy lepiej nie walczyć z naturą pomieszczenia, lecz wykorzystać ją malując ściany…  Czytaj dalej » Zrób sobie kolorowy stolik z palet

Jak zrobić kolorowy stolik na bazie starych palet? Prezentujemy krótki opis jak w prosty, niedrogi, ale trochę pracochłonny sposób można zrobić sobie taki stolik i oczywiście go pomalować. Efekt zależy wyłącznie od naszej kreatywności, a dla tych, którzy nie lubią samemu projektować załączyliśmy również kilka zdjęć dla inspiracji. Czytaj dalej » Dowiedz się więcej o farbach  alkidowych

Farby alkidowe (ftalowe) należą do najczęściej stosowanych typów farb. Ich popularność bierze się stąd, że są niedrogie, a do tego, zmieniając proporcje składników, można łatwo dostosować ich właściwości do konkretnych potrzeb.
Przy nakładaniu farb alkidowych trzeba pamiętać o tym, że ich warstwa nie może być zbyt gruba. Schną one bowiem poprzez reakcję z tlenem z powietrza (oksydacyjnie), a więc tylko strefa kontaktująca się bezpośrednio z powietrzem jest w stanie całkowicie wyschnąć. Farby ftalowe należą niestety… Czytaj dalej »

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb