Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 33   
Październik 2013   
 


  

Newsletter - farby dekoracyjne

Farby dekoracyjne w naszym październikowym newsletterze. Życzymy miłej lektury!

redakcja rynekfarb.pl Dulux Let's Colour Wydarzenia w Polsce

Kolorowy Mielec z Dulux Let’s Colour 
We wrześniu kolejne miejsce w Polsce nabrało barw dzięki akcji Dulux Let’s Colour. Nowe oblicze zyskał Zespół Szkół im. prof. J. Groszkowskiego w Mielcu. Do przemalowywania mieleckiego „Elektryka” przyłączyło się ponad 120 mieszkańców miasta. Wspólnie wykonali oni…

Kolorowe boiska – wystawa w Warszawie
Siódma edycja organizowanego przez Śnieżkę konkursu „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” została rozstrzygnięta jeszcze przed wakacjami, ale nie był to definitywny koniec konkursowych zmagań. We wrześniu w Warszawie odbyła się specjalna wystawa, na której pokazano prace…

Stop dewastacji murów, czyli Kraków walczy z graffiti
Dbające o swój wizerunek miasto może usuwać graffiti, ale tylko z budynków komunalnych. Decyzję o oczyszczeniu ze szpetnych napisów obiektu prywatnego ma prawo podjąć jedynie jego właściciel, a ten często zwleka, obawiając się, że cała operacja jest kosztowna i problematyczna. Tymczasem wcale tak nie jest! Aby to udowodnić, władze Krakowa…

Śnieżka otwiera boisko w Perłach
Szkoła w Perłach, która triumfowała w tegorocznej edycji konkursu „Kolorowe boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga”, ma już wymarzone boisko! Uroczyste otwarcie miało miejsce 30 września 2013.ColorSnap Glass Czy aplikacje na Google Glass zrewolucjonizują sprzedaż farb?

Wybierz kolor i kup farby z Google Glass (film)
Czy Google Glass zrewolucjonizuje również branżę farbiarską? Sherwin-Williams jako pierwsza firma z branży zaprezentowała jak przy pomocy okularów Google uprzyjemnić wybór koloru farby. Swoim klientom zaproponowała aplikację ColorSnap pozwalającą błyskawicznie wybrać i kupić farbę w wymarzonym odcieniu.

Kolor jak na dłoni – ColorSnap Glass
Otaczający nas świat kipi kolorami. Czasem podczas spaceru lub wycieczki zauważamy nagle ten wspaniały, niepowtarzalny, który chętnie widzielibyśmy na swoich ścianach lub meblach – ale jak go utrwalić, zapamiętać, przełożyć na język farb?Bolix Nowości rynkowe

Nowa kolekcja farb Bolix
W ofercie firmy Bolix pojawiła się nowa gama farb, gruntów i gładzi szpachlowych. Nowe produkty z kolekcji BOLIX Inside pozwalają uzyskać nie tylko miłą dla oka, ale i trwałą powłokę malarską.

Nowe kolory Farrow&Ball
Paleta kolorów Farrow&Ball wzbogaciła się o dziewięć nowych odcieni. Każdy z nich jest elegancki i ponadczasowy, podobnie jak pozostałe propozycje kolorystyczne firmy.

Farba kamienna od Tikkurila
Kamienna powłoka na fasadzie budynku lub jako element dekoracyjny wnętrza to bardzo eleganckie, ale niestety i kosztowne rozwiązanie. Alternatywą dla niego ma być kamienna farba Tikkurila.A Magazine Nie przegap!

Konkurs fotograficzny Akzo Nobel (A magazine)
Rozpoczęła się kolejna edycja konkursu fotograficznego A Magazine, magazynu wydawanego przez koncern AkzoNobel. Nagrodą jest tygodniowa sesja safari w Narodowym Parku Yellowstone.

V Seminarium Spektrochemu
Już 7 listopada odbędzie się V seminarium spektrochemu pt. „Pasty pigmentowe i systemy kolorowania, dobór dyspergatorów i dyspersji polimerowych. Problemy technologiczno-badawcze w produkcji farb i tynków”

Dzień Barwy 2013
Zbliża się Dzień Barwy oraz międzynarodowa konferencja „Barwa w designie” organizowana przez Katedrę Przestrzeni i Barwy Wydziału Form Przemysłowych krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. 22 października w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej MANGGHA w Krakowie swoją wiedzę zaprezentują polscy i zagraniczni goście, światowej klasy specjaliści od kolorów.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb