Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 31   
Wrzesień 2013   
 


  

Newsletter - farby dekoracyjne

Pierwszy powakacyjny newsletter o farbach dekoracyjnych skupia się na problematyce graffiti i jego usuwania oraz przybliżeniu informacji o farbach fotokatalitycznych i termochromowych. Życzymy miłej lektury!

redakcja rynekfarb.pl znaki jakosci

 Letnie odświeżanie wizerunku

Ruszył konkurs Malarz Roku 2013
Od 1 sierpnia do 31 grudnia przyjmowane są zgłoszenia do konkursu Malarz Roku Dekoral 2013. To już czwarta edycja popularnego konkursu PPG Deco Polska, w którym wykonawcy projektów malarskich walczą o atrakcyjne nagrody. Organizowany od 2010 roku konkurs cieszy się coraz większą popularnością. Zgłaszają się do niego firmy wykonawcze z całej Polski, zdając sobie sprawę, że zyskać mogą nie tylko nagrody rzeczowe ale i uznanie fachowców, a co za tym idzie…

Operacja sufit
W trakcie pobytu w szpitalu małe dzieci spędzają długie godziny, wpatrując się w szpitalny sufit. Aby uprzyjemnić im ten przykry czas, firma AkzoNobel zaproponowała, aby pokryć smutne białe sufity w Centrum Zdrowia Dziecka barwnymi malowidłami. Tak powstała Operacja Sufit.

Farby z certyfikatami
Znaki jakości przyznawane przez krajowe lub międzynarodowe instytucje to najlepsza gwarancja, że farba jest bezpieczna dla środowiska i dla naszego zdrowia oraz że została wyprodukowana według… Graffiti – pomiędzy sztuką w wandalizmem

Koszty usuwania graffiti na świecie
Barwne i fantazyjne malowidła na murach to dzieła sztuki, częściej jednak w formie graffiti pojawiają się na ścianach nieestetyczne gryzmoły, szpecące miejski krajobraz. Ich autorom wydaje się, że nie czynią nikomu żadnej szkody. W rzeczywistości obciążające podatników koszty usuwania farby ze ścian są ogromne. A przecież te same pieniądze mogłyby być przeznaczone na rozwój i upiększenie miasta…

Usuwanie graffiti
Zastanawiałeś się kiedyś, na czym polega usuwanie graffiti? Jak to się dzieje, że to co szpeci ścianę znika, a pieczołowicie naniesiona wcześniej powłoka malarska pozostaje nienaruszona?

Politycy w Polsce zamalowują grafiti
Rozpoczęła się zapowiedziana już w lipcu akcja „Zamaluj faszyzm”. Jedna z partii zamierza na własny koszt zamalowywać szpecące graffiti o przesłaniu rasistowskim i antysemickim. Na pierwszy ogień poszedł kompleks budynków na krakowskim Kurdwanowie.farba termochromowa Farby  i trudne słowa…

Farba termochromowa
Farba-kameleon, czyli zmieniająca kolor w zależności od temperatury farba termochromowa jest znana przede wszystkim z dekoracyjnych gadżetów. Tymczasem można ją wykorzystać praktycznie, nie tylko w gospodarstwie domowym, ale i w przemyśle i budownictwie.

Jak działa farba termochromowa?
Farby termochromowe wykazują własności termochromiczne czyli posiadają zdolność do odwracalnej zmiany kolorów pod wpływem zmiany temperatury. Prezentowany film pokazuje co dzieje się z kolorem pomalowanej powierzchni gdy temperatura się zmienia.

Farba fotokatalityczna
Farba fotokatalityczna to według niektórych przyszłość światowego budownictwa. Samoczyszcząca, antymikrobowa, usuwająca zanieczyszczenia z powietrza, nietoksyczna, niedroga, łatwa w utrzymaniu… Liczba korzyści, które wynikają z jej stosowania, przyprawia o zawrót głowy.

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb