Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 14   
Styczeń 2013   
 


  

Newsletter - farby dekoracyjne

W styczniowym newsletterze witamy Was porcją nowych inspiracji oraz informacji dotyczących farb dekoracyjnych. Krótko, bo planów i pracy na najbliższe miesiące dużo!

redakcja rynekfarb.pl  

 Wymaluj sobie własny QR kod

Własnoręcznie wymalowany kod QR? Czemu nie wykorzystać nowych technologii i za pomocą farb nie namalować sobie własnego kodu QR na ścianie, elewacji, dachu czy kawałku chodnika przed firmą… Kody QR wrosły już na stałe do naszego życia. Dla tych, którzy nie do końca wiedzą jak taki kod działa, wyjaśniamy, że kod taki po zeskanowaniu z użyciem odpowiedniego programu (z reguły zainstalowanego już w naszym smartfonie) prowadzi nas do odpowiedniej strony internetowej, którą możemy obejrzeć na naszym telefonie komórkowym.
Kody QR pojawiają się głównie na reklamach prasowych, billboardach, ale coraz częściej pojawiają się bardziej kreatywne sposoby wykorzystania ich potencjału. W Lizbonie użyto kostki brukowej do stworzenia na ulicach kodów QR, które dostarczają…Czytaj dalej »  Praktycznie o muralach 

Barwne, fantazyjne murale cieszą oko i uatrakcyjniają miejski krajobraz. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, jak dużo czynników należy wziąć pod uwagę podczas wykonania tego typu malowidła i jak wiele jest kwestii, które przed przystąpieniem do pracy należy przemyśleć. Jak sprawić, by zachowało żywe barwy na długie lata i nie spłynęło z pierwszym deszczem? Poniżej – krótkie wprowadzenie w tajniki sztuki muralu.
Pierwszy krok do sukcesu to wybór odpowiedniej powierzchni. Murale nie lubią silnego nasłonecznienia, które może szybko i drastycznie zmienić nasycenie barw, dlatego jako podłoże dla nich lepiej sprawdzają się ściany… Czytaj dalej » Farby akrylowe – wady i zalety

Wśród innych rodzajów farb akrylowe wyróżnia bardzo niska przepuszczalność. Tworzą zwartą powłokę, której niestraszne trudne warunki atmosferyczne i wilgoć, jednak jej szczelność uniemożliwiająca „oddychanie” podłoża jest źródłem pewnych ograniczeń.
Farby akrylowe należą do farb wodorozcieńczalnych (są więc przyjazne środowisku), zaś rolę spoiwa pełni w ich przypadku termoplastyczna żywica akrylowa. Naniesiona we właściwy sposób i na odpowiednie podłoże powłoka jest elastyczna i dobrze  Czytaj dalej » Newsy i ciekawostki

Wśród informacji z ostatnich 4 tygodni warto zwrócić uwagę na nowe produkty w ofercie firmy Malexim. Są to grunt antykorozyjny oraz farba do betonu Malsilbet, oraz nagrodzenie firmy Inchem Polonia wyróżnieniem „Przedsiębiorstwo Fair Play”.
Tymczasem za oceanem amerykańscy naukowcy odkryli sposób na ochronę przed zanieczyszczeniami chemicznymi starych, zabytkowych budynków wykonanych z wapienia. Jest nim cieniutka powłoka stworzona na bazie kwasów tłuszczowych. Nie tylko stare, wapienne budynki oczekują renowacji. Również stara dama wreszcie doczekała się odnowieniaco można zobaczyć na filmiku… 

 REACH w UE

Od 1 czerwca 2007 roku producentów i użytkowników chemikaliów (w tym również farb) w krajach UE obowiązuje rozporządzenie REACH. Dotyczy ono rejestracji, badań i autoryzacji (Registration, Evaluation, Authorization) środków chemicznych, aby na rynek trafiały tylko te w pełni nieszkodliwe dla zdrowia i bezpieczne dla środowiska.
Przed wprowadzeniem rozporządzenia kwestię niebezpiecznych związków chemicznych regulowało częściowo kilka różnych dokumentów. Skutkowało to lukami w kontroli wprowadzanych do obrotu chemikaliów i przez długie lata w Europie produkowano i sprzedawano… Czytaj dalej »

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb