Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 41   
Styczeń 2014   
 


  

Newsletter - farby dekoracyjne

Farby dekoracyjne w naszym styczniowym newsletterze. Życzymy miłej lektury!

redakcja rynekfarb.pl  Farby w dekoracji

Gdzie sprawdzą się farby lateksowe
Standardowe farby akrylowe do malowania wnętrz są niedrogie i ładnie się prezentują, ale niestety nie są odporne na szorowanie i zmywanie. Jeśli więc niechcący wylejemy na ścianę talerz zupy lub w ruch pójdą uzbrojone w kredki dziecięce rączki, powłoka malarska zostanie trwale oszpecona. Alternatywa? Odporne na zmywanie i szorowanie farby lateksowe.

Oleje do drewna
Olejowanie drewnianych podłóg czy blatów to prosty sposób na to, by otrzymać lekko połyskliwe, miłe w dotyku wykończenie. Równocześnie jednak oleje do drewna są bardziej podatne na zarysowania i wymagają częstszej i staranniejszej konserwacji niż na przykład lakiery.

Impregnaty do drewna
Impregnaty to specjalistyczne produkty stosowane do zabezpieczania drewna. Podobnie jak bejce wnikają one w strukturę podłoża, zawierają jednak mniej części stałych, lepiej penetrują drewno oraz zawierają dodatki antygrzybiczne, dlatego pełnią przede wszystkim funkcję ochronnąDulux Farby dekoracyjne w Polsce

Polskie marki farb wśród laureatów Superbrands
Ogłoszono laureatów Superbrands 2013/2014 – zestawienia najlepiej rozpoznawanych i najczęściej wybieranych marek na polskim rynku. Wśród nich znalazły się m.in. Dekoral, Śnieżka i Dulux.

Śnieżka inspiuje zimą
Choć tegoroczna zima (przynajmniej tak było do zeszłego tygodnia) mocno odbiega od jej typowego, śnieżnego wizerunku, Śnieżka przygotowała zestawy kolorystyczne, które pozwolą poczuć prawdziwą zimową atmosferę w swoim mieszkaniu. I wbrew pozorom nie ograniczają się one do monotonnej bieli!

Uwolnij potencjał z Duluxem
W nadchodzącym roku 2014 Dulux nawołuje, by uwolnić potencjał. Proponuje odcienie i kombinacje, które na pierwszy rzut oka są oazą spokoju, czai się w nich jednak nieodkryta głębia… Do takich propozycji należy na pewno Kolor Roku 2014 – Morze Możliwości.RAL Colours Inne ciekawostki

Nowa strona RAL Colours
Na Święta RAL Colours sprawił internautom prezent – nową stronę internetową. Jest nie tylko bogatsza pod względem treści, ale i przyjemna dla oka i intuicyjna.

Crown Paints – żadnych zbędnych puszek
Żadnych zbędnych puszek i opakowań w miejscu renowacji – taki jest cel, jaki ustanowiła sobie niedawno firma Crown Paints. Zgodnie z tym uruchomiła właśnie pilotażowy projekt, w ramach którego farba do renowacji budynku w Watford dostarczona została w wielkim, 1000-litrowym zbiorniku Integrated Bulk Container (IBC).

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb