Rynek Farb NEWSLETTER NUMER 11   
Grudzień 2012   
 


  

Newsletter - farby przemysłowe

Zbliżający się koniec roku, to czas podsumowań, refleksji oraz przygotowywania listy noworocznych planów. Za nami ciekawy rok dla branży. Rok wyzwań związanych z galopującymi cenami komponentów do produkcji farb oraz zmagań z kryzysem. To również rok przejęć, ale również nowych inwestycji w celu zwiększenia konkurencyjności oraz przychodów wśród firm farbiarskich na najbliższe lata.

Rynekfarb.pl kończy rok oddając Wam, czytelnikom atrakcyjną, czytelną formę newslettera. Mamy nadzieję, że taka forma będzie dla Was przyjazna, a dla nas będzie to narzędzie do atrakcyjnego przygotowywania podsumowań poszczególnych miesięcy.

Życzymy kolorowego, udanego biznesowo 2013 roku dla całej Branży

redakcja rynekfarb.pl  

Optymistyczne prognozy dla rynku farb okrętowych w raporcie Frost & Sullivan

Nowy raport firmy Frost & Sullivan wykazał, że w roku 2011 dochody z tytułu sprzedaży farb dla przemysłu morskiego wyniosły ponad 5 miliardów dolarów. Zgodnie z przewidywaniami w roku 2017 wartość ta ma natomiast osiągnąć już 10,2 miliarda.

Rynek farb dla przemysłu morskiego złapał więc niewątpliwie wiatr w żagle, obecna jego sytuacja nie jest jednak zupełnie pozbawiona problemów. Należą do nich coraz mniejsza liczba budowanych statków, a także łączenie się firm transportowych, co będzie wywierało silny wpływ na ceny farb. Czytaj dalej » 

Poliuretanowe, samonaprawiające się powłoki w filmie Bayer Material Science 

Rysy na powierzchni są problemem, z którym każdy z nas styka się na co dzień. Potrafią skutecznie zrujnować wygląd nowego samochodu, telefonu czy komputera. Nie dotyczy to elastycznych tworzyw, które po zarysowaniu mają zdolność powrotu do poprzedniego stanu, jednak powłoki z takich materiałów są miękkie i często nie zapewniają odpowiedniej ochrony mechanicznej. Z kolei twarde, kruche pokrycia zarysowują się nieodwracalnie. Czytaj dalej i zobacz film » Farby ogniochronne

W ostatnich miesiącach poruszaliśmy już tematy związane z farbami ogniochronnymi. Jak informowaliśmy już w październiku, firma Hempel ogłosiła wprowadzenie na rynek nowej linii farb ogniochronnych Hempacore, można o tym poczytać tutaj ». Zamieściliśmy również film na temat farb ogniochronnych Interchar na pożary celulozowe oferowanych przez International Paint. Zobacz materiał o farbach Interchar ». W najbliższych miesiącach planujemy trochę więcej uwagi poświęcić tematyce związanej z pasywnymi zabezpieczeniami ogniochronnymi konstrukcji stalowych. Przemysłowy efekt rdzy na drewnie

W ostatnim czasie zaprezentowaliśmy efekty dekoracyjny imitujący rdzę na drewnie. Do zastosowania tej techniki nadają się meble z płyt laminowanych, MDF, fornirowanych płyt wiórowych i im podobnych. Przy odrobinie inwencji polegającej na doborze odpowiedniej farby podkładowej można byłoby uzyskać taki sam efekt również na innych podłożach.  Dokładny opis działań wraz ze zdjęciami zamieszczony w dziale Jak malować. Jeśli chcesz wiedzieć więcej o samym efekcie, to Czytaj dalej »

Reklama | Kontakt | Polityka prywatności © Wszystkie prawa zastrzeżone
Rynek Farb