REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Miasto-Idea na nowym muralu w Krakowie

Z okazji pierwszego międzynarodowego kongresu Open Eyes Economy Summit w Krakowie pojawił się nowy mural. Projekt, którego autorem jest krakowski artysta Olaf Cirut, nawiązuje do jednego z haseł kongresu – „Miasto-Idea”. Do jego realizacji wykorzystano farby Kabe.

Miasto-Idea mural Kraków Open Eyes Economy Summit

Fot. arch. Kabe

Nowy mural powstał w ramach pierwszego międzynarodowego kongresu Open Eyes Economy Summit, który odbył się w listopadzie w Krakowie, a także kolejnej edycji Dizajn-Biznes-Kraków – cyklu wydarzeń promujących rolę dizajnu w nowoczesnej gospodarce.

Wielkoformatowe malowidło powstało przy użyciu farb Kabe i przyozdobiło ścianę budynku przy ul. Długiej 72. Jego projekt nawiązuje do motywu „Miasto-Idea”, według którego miasto jest nie tylko miejscem na mapie, ale żywą strukturą, społecznością, funkcjonującą w sieci usług, transportu, infrastruktury, bezpieczeństwa publicznego, administracji i kultury. Najważniejszym elementem takiej struktury jest mieszkaniec.

mural Kabe Open Eyes Economy Summit

Fot. arch. Kabe

Autorem projektu jest Olaf Cirut, absolwent krakowskiej ASP, zwycięzca wielu konkursów, m.in. na projekt muralu na ścianie budynku Narodowego Centrum Badań Jądrowych oraz muralu na Rondzie Mogilskim. Zwycięska praca wyłoniona została drogą konkursu, zorganizowanego przez Agencję Artystyczną GAP.

Źródło: Kabe, dizajnbiznes.pl

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA