REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

AkzoNobel, Microsoft i komputery kwantowe

AkzoNobel i Microsoft połączyły siły, aby ustalić, w jaki sposób komputery kwantowe mogą się przyczynić do szybszego opracowywania zaawansowanych, przyjaznych środowisku farb i powłok.

AkzoNobel Microsoft komputery kwantowe

Fot. arch. AkzoNobel

Naukowcy z obu firm zbudują wspólnie wirtualne laboratorium. Celem będzie prowadzenie eksperymentów przy wykorzystaniu komputerów kwantowych i innych usług w chmurze od Microsoft Azure.

Przenieść badania cyfrowe na nowy poziom

Komputery kwantowe są w stanie symulować reakcje chemiczne na niezwykłym poziomie dokładności. Wspólnie AkzoNobel i Microsoft starają się odkryć, w jaki sposób może to pomóc w opracowywaniu nowych, zrównoważonych produktów. Jak komentuje Klaas Kruithof, dyrektor ds. technologii AkzoNobel:

To ekscytująca współpraca, która ma potencjał, by stać się naprawdę przełomową. Jesteśmy niebywale dumni, że możemy działać wraz z Microsoft i odkrywać, jak przenieść badania cyfrowe na nowy poziom. Innowacja wymaga współpracy, a to fantastyczny sposób na przesuwanie granic, tak aby wprowadzić pozytywne, długotrwałe zmiany – dla naszych klientów i planety.

Dr Matthias Troyer, naukowiec z programu Azure Quantum Microsoftu, dodaje, że na gruncie chemii i materiałoznawstwa komputery kwantowe i inne usługi od Azure dają ogromne możliwości. I wyraża radość, że razem mogą realizować ten przełomowy dla świata projekt.

Szybsze znajdowanie alternatywnych składników

Komputery kwantowe są w stanie rozwiązać wiele praktycznych problemów związanych z tradycyjnymi eksperymentami laboratoryjnymi – takich jak dostępność surowców, ograniczenia sprzętowe, toksyczność czy warunki środowiskowe. Mogą drastycznie skrócić czas potrzebny na znalezienie alternatywnych składników, które uczynią produkty bardziej zrównoważonymi, nadadzą im nowe funkcjonalności lub po prostu będą bardziej dostępne niż inne surowce. Jak mówi Pim Koeckhoven, dyrektor technologiczny w dziale Research and Development w AkzoNobel:

Jakość dotychczasowych, tradycyjnych symulacji komputerowych nie była wystarczająca do naszych zadań. Ale system kwantowy Azure Microsoftu oferuje niezwykłą możliwość przeniesienia naszych badań w zupełnie nową sferę cyfrową.

Źródło: AkzoNobel

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA