REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

20 lat KABE w Polsce

W tym roku firma Kabe obchodzi ważny jubileusz. To już 20 lat, odkąd pojawiła się na polskim rynku!

KABE

Historia Kabe sięga roku 1908, kiedy to Karl Bubenhofer założył w małym szwajcarskim miasteczku Gossau firmę dostarczającą farby. Po pewnym czasie profil jego przedsiębiorstwa zmienił się – zamiast rozprowadzania cudzych wyrobów rozpoczęto produkcję własnych farb marki KABE Farben (nazwa to skrót od imienia i nazwiska założyciela).

Z czasem oferta firmy rozszerzyła się o tynki cienkowarstwowe, farby przemysłowe i proszkowe oraz farby i tynki mineralne na bazie szkła potasowego. Produkty mineralne stały się specjalnością KABE i tak pozostało do dziś.

Na polski rynek firma weszła w 1995 roku, a dzięki zaangażowaniu prezesa polskiego oddziału, Ryszarda Szajtera, produkty marki KABE szybko zyskały zaufanie klientów. Spółka ma na swoim koncie kilka ważnych projektów renowacyjnych – jej farby i tynki wykorzystano między innymi w Muzeum Pałacowym w Wilanowie, w Bazylice na Jasnej Górze, Pałacu Ogińskim w Siedlcach czy Pałacu Branickich w Białymstoku.

Z okazji 20-lecia działalności KABE w Polsce przygotowano specjalne jubileuszowe kalendarze. Są one równocześnie podsumowaniem i zwieńczeniem akcji muralowej, którą firma prowadziła przez cały rok 2014. Dwanaście prac zdobiących kalendarz prezentuje powstałe w ramach akcji malowidła w nowym ujęciu, nawiązując do okoliczności ich powstania.

Gratulujemy i życzymy kolejnych udanych lat na polskim rynku!

Źródło: KABE, fotografie arch. KABE

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA