REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

YInMn-Blue już w sprzedaży!

Firma Shepherd Color skomercjalizowała odcień YInMn-Blue, odkryty niedawno przez naukowców Oregon State University. Piękny niebieski kolor – pierwszy od 200 lat nowy odcień otrzymany w laboratorium – jest już dostępny w sprzedaży!

YInMn-Blue Shepherd Color

Fot. arch. Shepherd Color

O tym odkryciu pisaliśmy kilka miesięcy temu. Amerykański producent zadziałał błyskawicznie – kupił od Oregon State University licencję, rozwinął technologię produkowania YInMn-Blue na skalę przemysłową i obecnie odcień jest już w jego ofercie!

We wzorniku Shepherd Color pojawił się pod nazwą Blue 10G513. Może być również stosowany jako pigment przemysłowy oraz do tworzyw sztucznych. Jest niezwykły nie tylko ze względu na intensywność koloru, ale również dlatego, że należy do „chłodnych” pigmentów – w mniejszym stopniu nagrzewa się pod wpływem słońca, co pozwala zaoszczędzić na kosztach klimatyzacji.

Trwają testy, które potwierdzą możliwość użycia nowego kolorantu w szerszych przemysłowych zastosowaniach. Obecnie firma czeka również na zgodę amerykańskiego rządu na wykorzystanie YInMn-Blue w pracach artystycznych.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA