REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki Covestro za rok 2016

Rok 2016 dla Covestro był pod pewnymi względami rekordowy. Firma osiągnęła wyższy niż kiedykolwiek dochód netto, o 22% wzrósł także zysk skorygowany EBITDA.

wyniki Covestro 2016

Fot. arch. Covestro

Dochód netto firmy Covestro za rok 2016 wzrósł ponad dwukrotnie w stosunku do roku poprzedniego – z 343 mln € (w 2015) do 795 mln €. Tak świetny wynik osiągnięto mimo niewielkiego (o 1,5%) spadku sprzedaży – do 11,9 mld €, co było rezultatem niższych cen i niekorzystnych efektów walutowych.

Dobra sytuacja Covestro to wynik m.in. ekspansji na rynkach rozwijających się, zwłaszcza w Azji, gdzie firma otworzyła ostatnio nowy zakład produkujący surowce dla powłok (HDI), zwiększając również dwukrotnie produkcję poliwęglanów. Ponadto w minionym roku koncern spłacił również większość długów wobec Bayera, od którego oddzielił się w roku 2015.

W dobrej sytuacji jest dział Coatings, Adhesives, Specialities (CAS) firmy – jego skorygowany zysk EBITDA wzrósł o 1,8%. Pozytywnym trendem dla tego oddziału były niższe ceny surowców oraz większe zapotrzebowanie na materiały wysokiej jakości.

W roku 2017 Covestro nie zamierza zmieniać swojej strategii. Firma będzie pracować zgodnie z dotychczasową wizją, wykorzystują dobrą pozycję na rynku i dostarczając nadal klientom innowacyjne materiały.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA