REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wyniki AkzoNobel w trzecim kwartale roku 2012

AkzoNobel opublikował wyniki finansowe swoich działań w trzecim kwartale roku 2012. Zanotowano 6-procentowy wzrost dochodu w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim, spowodowany efektami walutowymi oraz zmianami cen. Zysk operacyjny przed amortyzacją (EBITDA) wzrósł natomiast o 7% i wyniósł 540 milionów euro.

Podobnie jak w poprzednim kwartale, najlepiej wypadł sektor Performance Coatings, który zwiększył swe dochody o 13%, zaś EBITDA – o 29%. Tak korzystna sytuacja jest spowodowana przejęciem kilku firm przez Industrial Coatings oraz dużym zapotrzebowaniem na powłoki ochronne (dział Protective Coatings). W przypadku sektora Specialty Chemicals dochód wzrósł o 3%, o 5% spadł natomiast zysk operacyjny przed amortyzacją. W najgorszej sytuacji znajduje się jednak sektor Decorative Paints zajmujący się produkcją farb dekoracyjnych – jego dochód nie zwiększył się w stosunku do analogicznego okresu w ubiegłym roku, wskaźnik EBITDA natomiast zanotował spadek o 1%. Skutki kryzysu na rynku Europejskim oraz w Ameryce Łacińskiej są jednak częściowo równoważone przez rosnącą objętość produkcji oraz coraz wyższe dochody w Chinach i Północnej Azji.

Keith Nicols, dyrektor finansowy AkzoNobel, zwraca uwagę na sukcesy finansowe koncernu mimo niesprzyjającej sytuacji rynkowej. Kryzys jest najsilniej odczuwany w europejskim sektorze farb dekoracyjnych, dlatego też ten obszar działań znajdzie się w najbliższym czasie w centrum uwagi zarządu. Spore nadzieje wiąże się z ogłoszonym w październiku 2011 programem dążącym do poprawienia osiągnięć firmy, który obecnie jest w toku. Zgodnie z prognozami do końca 2012 roku ma on przynieść firmie 200 milionów euro zysku.

Źródło: www.akzonobel.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA