REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wielka Brytania: Rozpuszczalnikowe lakiery refinish wciąż nielegalne

Brytyjska Federacja Powłok potwierdziła, że mimo Brexitu sprzedaż rozpuszczalnikowych lakierów bazowych do napraw powypadkowych będzie wciąż nielegalna. Organizacja wystosowała odpowiednie oświadczenie w odpowiedzi na pogłoski, które rozeszły się wśród producentów i dystrybutorów.

rozpuszczalnikowe lakiery refinish nielegalne Wielka Brytania

Fot. Sasho57 / pixabay.com

Po spotkaniu swojego komitetu ds. lakierów refinish Brytyjska Federacja Powłok potwierdziła, że również po Brexicie sprzedaż rozpuszczalnikowych lakierów bazowych do napraw będzie nielegalna. Rozwiano w ten sposób plotki, które pojawiły się po referendum w roku 2016 w sprawie Brexitu – że po wyjściu z Unii Europejskiej unijny przepis dotyczący sprzedaży tego typu produktów nie będzie już obowiązywał.

BCF zamierza rozesłać do 400 dystrybutorów informację z przypomnieniem, że nawet po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE będą musieli dostosowywać się do rozporządzeń związanych z emisją LZO. Federacja aktywnie działa, aby zmienić sytuację na rynku brytyjskim, gdzie wciąż 30% sprzedawanych lakierów bazowych bazuje na szkodliwych dla środowiska rozpuszczalnikach.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA