REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

We Wrocławiu powstaje Regionalne Centrum Usług PPG

Zarząd PPG ogłosił, że już wkrótce we Wrocławiu powstanie Regionalne Centrum Usług PPG. Ośrodek, który zajmował się będzie głównie aplikacjami sieciowymi, ale również badaniami, logistyką i transportem, wspierał będzie oddziały PPG Industries na całym świecie.

Regionalne Centrum Usług PPG Wrocław

Centrum ma się zajmować przede wszystkim technologiami sieciowymi, ale będzie również prowadziło prace rozwojowo-badawcze. Fot. kkolosov / pixabay.com

„Tworzenie, rozwijanie i wsparcie aplikacji biznesowych, technologii webowych i mobilnych platform cyfrowych” – oto główne zadania powstającego właśnie Regionalnego Centrum Usług, jak podaje PPG. Prócz tego jednak ośrodek prowadził będzie prace badawczo-rozwojowe nad udoskonaleniem produktów do drewna i farb specjalistycznych, a także zajmował się będzie transportem, logistyką i zakupami.

Skąd decyzja o otwarciu Centrum właśnie w Polsce? Jak wyjaśnia Jean-Marie Greindl, prezes oddziału EMEA PPG Industries, z punktu widzenia koncernu Polska to jeden z najważniejszych krajów w Europie. Znajdują się tu dwa ogromne zakłady produkcyjne PPG – we Wrocławiu i Cieszynie, a także nowoczesny zakład Protective & Marine Coatings w Ostrowie Wielkopolskim. Ponadto w Polsce zarząd liczyć może na zaangażowany i doświadczony zespół.

Wrocław to dobra lokalizacja dla Centrum także dlatego, że posiada doskonałe uczelnie techniczne i ekonomiczne oraz licznych, świetnie wykształconych absolwentów – dodaje Krzysztof Przybylski, Senior IT Manager PPG. W ośrodku zatrudnionych zostanie ok. 100 osób. Budowa właśnie się rozpoczyna; zgodnie z przewidywaniami obiekt osiągnie pełną sprawność operacyjną w ciągu najbliższych kilkunastu miesięcy.

Źródło: PPG

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA