REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Wakacje przez cały rok

Wakacje nie trwają wiecznie, ale możesz je zatrzymać w domu siłą koloru. Odcienie, które przywodzą ci na myśl twój najwspanialszy wyjazd, zagwarantują ci dobry nastrój przez cały rok! Chcesz się przekonać?

wakacje

Fot. Paint Quality Institute

To naukowo udowodnione – kolory mają silny efekt psychologiczny. Dlatego w wielu restauracjach ściany są pomalowane na czerwono (czerwień wzmaga apetyt), a pokoje śniadaniowe są często żółte (poprawia humor o poranku). Wakacyjne odcienie działają podobnie – przywołują nasze najlepsze wspomnienia, sprawiają więc tym samym, że jesteśmy szczęśliwsi.

Jak to zrobić? Zamknij oczy i wyobraź sobie raz jeszcze TO miejsce. Kolory przyjdą do ciebie same. Jeśli spędziłeś swoje wakacje życia nad morzem, będzie to prawdopodobnie jasnoniebieski (niebo), połyskująca zieleń lub błękit (woda) oraz akcenty piaskowe. Wyprawy w góry przywodzą na myśl jasne i ciemne odcienie zieleni, elementy niebieskiego i brązowego. Jeśli natomiast byłeś tam jesienią, masz do dyspozycji całą paletę jesiennych odcieni – rdzawe czerwienie, pomarańcze, żółte akcenty. Wakacje na pustyni to z kolei ciepłe, ziemiste kolory, takie jak terra cotta, jasnobrązowy, szarozielony, szary, odrobina turkusowego lub jaskrawej czerwieni.

Od czego zacząć? Od koloru ścian. Powinny się jednoznacznie kojarzyć z twoim wakacyjnym miejscem – jasnoniebieski dla wakacji nad morzem, zielony dla wyprawy w góry.

Nie musisz się jednak ograniczać do jednego. Jeśli drugi odcień równie silnie zapisał ci się w pamięci, wykorzystaj go na ścianie akcentowej. Możesz też zastosować jeden kolor na ścianach do pewnej wysokości, drugi powyżej.

Zadbaj o wykończenie. Twoje wakacyjne odcienie, które pozostają bardziej w tle, można zastosować na ramach okiennych, futrynach drzwi, listwach przypodłogowych i wbudowanych półkach czy szafkach. Koniecznie dopełnij całości meblami, tkaninami, figurkami i rzeźbami, które będą tworzyć klimat twojego wakacyjnego miejsca.

Fala emocji w czasie urządzania gwarantowana, a do tego będziesz się świetnie bawił! Sprawdź sam, jak to jest – mieć wakacje przez cały rok.

Źródło: Paint Quality Institute

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA