REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Ułani w Dębicy – nowy mural Śnieżki


Z inicjatywy Śnieżki powstał kolejny mural historyczny, tym razem w Dębicy. Jego prezentacja była nie lada wydarzeniem – wzięła w niej udział sekcja konna Tarnowskiego Oddziału Jazdy 5. Pułku Strzelców Konnych!

ułani Dębica mural Śnieżka

Fot. arch. Śnieżka

Mural ma powierzchnię 170 m² i powstał na budynku przy ul. Rzeszowskiej 15. Malowidło przedstawia trójkę ułanów i przenosi widzów do okresu międzywojennego, kiedy to właśnie w Dębicy stacjonował 5. Pułk Strzelców Konnych. Widok miasta z tamtego okresu odtworzony został na podstawie archiwalnych fotografii. Malowidło jest dziełem Fresh Vision Studio, a do jego wykonania wykorzystano produkty marki Foveo Tech.

Oficjalne odsłonięcie muralu miało miejsce 17 października i przyciągnęło kilkaset osób. Niewątpliwie największą atrakcją towarzyszącą wydarzeniu był udział sekcji konnej Tarnowskiego Oddziału Jazdy 5. Pułku Strzelców Konnych, wchodzącego w skład Stowarzyszenia Szwadron Jazdy Rzeczypospolitej Polskiej. Dzięki temu widzowie mogli zobaczyć pokaz musztry paradnej, woltyżerki, kadryla kawaleryjskiego, władania szablą i lancą na koniu.

To drugi, po rzeszowskim samolocie, mural Śnieżki, którego tematem jest lokalna historia. Firmie zależy, żeby zainteresować tą tematyką również młodzież, dlatego udostępniła specjalną aplikację przygotowaną przez agencję Admedia (do pobrania w sklepie Google Play). Aplikacja, działająca w oparciu o mechanizm poszerzonej rzeczywistości, prezentuje ciekawe treści związane z tematyką muralu.

Źródło: Śnieżka

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA