REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika – wyniki w pierwszym półroczu 2013

Mało owocny pierwszy kwartał roku nie zdołał nadszarpnąć finansów koncernu Sika. W drugim kwartale osiągnięta przez firmę sprzedaż była o 8,3% większa niż w analogicznym okresie w roku poprzednim, zaś w skali półrocza wzrosła o 4,4%.

Sika

Fot. assiewin (rgbstock.com)

Na początku tego roku farby i materiały Sika sprzedawały się słabo, ponieważ kiepska pogoda wstrzymała rozwój budownictwa. Obecnie jednak branża budowlana kwitnie, nadszedł bowiem odpowiedni czas na odłożone wcześniej inwestycje. Stąd też tak duży, ponad 8-procentowy wzrost sprzedaży farb Sika w tym kwartale. Zysk operacyjny osiągnięty przez firmę w ciągu całego półrocza wyniósł 220 mln franków szwajcarskich, a więc wzrósł o 11,4% (pierwsza połowa 2012: 197,6 mln CHF).

Firma w ostatnim czasie dynamicznie się rozwija – w ciągu minionych dwunastu miesięcy wybudowała aż 10 nowych fabryk, głównie na rynkach rozwijających się. One też są największym źródłem dochodów – wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu 2013 wyniósł tam aż 15,3%. Świetnie trzymają się Ameryka Północna i Południowa (zwłaszcza Brazylia i Argentyna) oraz Azja i Pacyfik, a także rejon EMEA na czele z młodymi rynkami afrykańskimi, Bliskim Wschodem i Rosją, choć sytuacja w Europie Zachodniej i Północnej jest wciąż niepewna.

Szczegółowy raport Sika z pierwszego półrocza 2013 można pobrać na stronie firmy.

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA