REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sika pomaga odbudować rafy koralowe

Tajlandia od wielu lat przyciąga entuzjastów nurkowania z całego świata. Niestety, z oblężeniem przez turystów wiąże się również niszczenie tego, co w tym zakątku świata najpiękniejsze – raf koralowych. Firma Sika stara się temu przeciwdziałać.

Sika rafy koralowe

Fot. arch. Sika

Od pewnego czasu w Tajlandii gwałtownie postępuje degradacja środowiska, w tym niszczenie raf koralowych. Przyczyniają się do tego ekstensywne połowy, organizowane przez miejscową ludność, ale również lekkomyślne zachowanie turystów, zabierających „na pamiątkę” fragmenty koralowców i muszle.

Dlatego też Sika Thailand od dwóch lat współpracuje z lokalną szkołą morską, razem z nią pracując nad projektem recyklingu odpadów. Odpady z procesu produkcyjnego w zakładach Sika – cement i piasek – są obecnie wykorzystywane m.in. do wykonania betonowych kostek, pomagających w odbudowie rafy koralowej. W 2016 wyprodukowano 840 takich kostek, które obsadzono koralowcami. W ten sposób Sika pomaga zregenerować naturalne dobra Tajlandii i zachować je dla następnych pokoleń.

Sika rafy koralowe

Fot. arch. Sika

Źródło: Sika

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA