REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Sigma Coatings i „Rękopis znaleziony w Saragossie”


We wrocławskim Centrum Technologii Audiowizualnych (CeTA) zaprezentowano kolejny mural. Malowidło przedstawia kolaż postaci i symboli, które odegrały kluczowe role w filmie „Rękopis znaleziony w Saragossie”. Do jego przygotowania zastosowano farby marki Sigma Coatings, której producentem jest firma PPG Deco Polska. Efekt jest zdumiewający.

Sigma Coatings

Fot. arch. PPG Deco Polska / Centrum Technologii Audiowizualnych

Okazją do stworzenia muralu był przypadający w tym roku jubileusz 50-lecia premiery Rękopisu znalezionego w Saragossie – dzieła Wojciecha Jerzego Hasa, opartego na powieści Jana Potockiego. Tym samym CeTA oraz Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu i PPG Deco Polska kontynuują swoją współpracę – dotychczas w Centrum wykonano sześć malowideł dotyczących produkcji Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu, której CeTA jest sukcesorem. Jak mówi Piotr Nowacki, Brand Manager marek Dekoral Professional i Sigma Coatings:

Filmowe murale to zarówno doskonała forma edukacji filmowej i promocji dorobku polskiej kinematografii, jak i świetna okazja, aby przedstawić malarstwo i grafikę ścienną, jako atrakcyjny sposób na upamiętnienie wydarzeń takich jak to – jubileusz 50-lecia premiery produkcji Rękopis znaleziony w Saragossie. Z niecierpliwością czekamy na kolejne projekty i realizacje.

Autorką muralu jest Anna Kiszka, studentka wrocławskiej ASP. Zwycięskie malowidło zostało wybrane w internetowym konkursie i można podziwiać je w siedzibie Centrum Technologii Audiowizualnych, we Wrocławiu przy ul. Wystawowej 1.

Do przygotowania muralu w Centrum zastosowano farby marki Sigma Coatings w kolorach kolekcji Chromatic. Wzornik Chromatic to paleta barw złożona z ponad tysiąca wyjątkowych kolorów stworzona na podstawie precyzyjnych badań oraz we współpracy z architektami, projektantami i profesjonalnymi wykonawcami. Szeroka gama barw umożliwia tworzenie projektów bazujących zarówno na popularnych kolorach, jak i odcieniach odzwierciedlających najnowsze trendy w projektowaniu wnętrz i fasad budynków. Dzięki temu łatwiej uzyskać wyjątkowy efekt i odwzorować zamierzony, nawet designerski koncept.

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA