REKLAMA
Get Adobe Flash player

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Rynek farb do 2021 – Kusumgar, Nerlfi & Growney

Firma Kusumgar, Nerlfi & Growney opracowała trzecią edycję swojego raportu na temat światowego rynku farb i powłok. Co roku analizuje w nim aktualną sytuację finansową branży.

światowy rynek farb raport Kusumgar, Nerlfi & Growney

Fot. Dsndrn-Video / pixabay.com

W roku 2016 światowa konsumpcja farb wyniosła ok. 41 mln ton, co daje wartość 121 mld $. Zgodnie z prognozami do roku 2021 rynek będzie rósł w tempie 4% rocznie. Światowa produkcja farb wzrosła o 54% w stosunku do kryzysowego roku 2009 oraz o 44% w stosunku do czasów sprzed recesji.

Największym konsumentem pozostaje oczywiście Azja i Pacyfik z 47% udziału ilościowo oraz 45% wartościowo. Prognozowane tempo rozwoju tego rynku to 6% w skali roku. Czynnikiem napędzającym są przede wszystkim młode gospodarki, takie jak Indie, gdzie rynek farb rozwija się w tempie 10% rocznie.

Coraz wyraźniejsze jest przejście w stronę farb wodorozcieńczalnych i przyjaznych środowisku technologii. Stanowią one już spory procent rynku w państwach rozwiniętych, ale dochodzą do głosu również na młodych rynkach. W roku 2008 farby wodorozcieńczalne stanowiły połowę produkowanych na świecie, w roku 2016 – już 55%, a w roku 2021 mają stanowić 57%.

Raport został opublikowany pod tytułem Global Paint & Coatings, 2016-2021. Można go zamówić na stronie firmy Kusumgar, Nerlfi & Growney.

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 2
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA