REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

RAL Colour Feeling 2020+: trendy czasów przełomu

Jest już nowy raport trendów RAL, Colour Feeling 2020+! Jego tytuł, „reBirth of Culture” (Odrodzenie Kultury), nawiązuje do czasów przełomu, w których żyjemy, oraz zapowiada, że najnowsze zestawy kolorystyczne łączą nowe ze starym, przeszłość i przyszłość, tradycję i nowoczesność.

trendy RAL Colour Feeling 2020+

Odcienie i kształty z najnowszego raportu RAL Colour Feeling 2020+. Fot. arch. RAL

Wraz z instytutem IIT Institute International Trendscouting na uniwersytecie HAWK w Hildesheim firma RAL opracowała kilka kolorystycznych zestawów, z których jeden został rozpracowany jako przykład. Na tej podstawie eksperci wyjaśniają również motyw przewodni najnowszego raportu RAL Colour Feeling 2020+.

Stara historia opowiedziana w nowy sposób

Wyrazisty trend, z którym mamy do czynienia w tym roku, to znane, oswojone kolory i proste kształty. Prostota i redukcyjny charakter nieskomplikowanych figur i idealnie gładkich powierzchni nawiązuje do rozwoju technologii cyfrowych.

Równocześnie trend ten zderza się z wpływami różnych kultur i tradycji. Powstaje w ten sposób przekonująca mieszanka bliska wszystkim kulturom i reprezentująca w różnym stopniu różne historyczne epoki. Otrzymujemy więc znaną nam historię – opowiedzianą w zupełnie nowy sposób.

Żyjemy w epoce nowego renesansu

Twórcy raportu podkreślają, że na naszych oczach dokonuje się dziś przewrót podobny do tego, który nastąpił w epoce renesansu, na przełomie XV i XVI wieku. Dochodzi do odrodzenia indywidualnych, kulturowych wartości. Sięgamy wzrokiem wstecz, inspirując się rękodziełem, tradycją i naturą. To znajduje swoje odzwierciedlenie w czystych, delikatnych odcieniach.

RAL Colour Feeling 2020+

Fot. arch. RAL

W pędzącym przed siebie, chaotycznym świecie takie spojrzenie w przeszłość działa na nas uspokajająco. Kolorystyczny świat reBirth of Culture oddziałuje na zmysły i sprawia, że czujemy się jak w miejscu, które dobrze znamy. Wypracowana przez RAL nowa estetyka godzi znajomy język przeszłości z zaawansowaną wizją przyszłości.

Przyszłość w świecie reBirth of Culture jest reprezentowana przez wspomniany już „cyfrowy” charakter kształtów i powierzchni. Są jednorodne i matowe, w niemal sztuczny sposób perfekcyjne, czym przypominają abstrakcyjne kształty ery cyfrowej, ale równocześnie dotykalne, miękkie i znajome.

Trendy w dobie koronawirusa

Obecnie trwa już gromadzenie danych do kolejnego raportu, Colour Feeling 2021+. Trendy opracowane zostaną na podstawie obszernej analizy ponad 10 000 zdjęć. W dobie pandemii koronawirusa prace nad raportem wymagają zmierzenia się z dodatkowymi wyzwaniami. W najbliższych tygodniach RAL zamierza regularnie relacjonować działania podejmowane wspólnie z IIT. Więcej szczegółów na stronie RAL.

Źródło: RAL

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA