REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG przejmuje Whitford

Koncern PPG ogłosił, że doszedł do porozumienia w sprawie przejęcia Whitford Worldwide Company, firmy specjalizującej się w nieprzywierających powłokach i powierzchniach o niskim tarciu. Transakcja ma zostać zamknięta w pierwszym kwartale tego roku. Warunki finansowe nie zostały ujawnione.

PPG WhitfordFirma Whitford powstała w roku 1969. Specjalizuje się w powłokach o niskim tarciu, odpornych na zużycie cierne, do zastosowania w przemyśle samochodowym, lotniczym, energetycznym i budowlanym. Przedsiębiorstwo produkuje też powłoki nieprzywierające na przybory kuchenne oraz sprzęty takie jak opiekacze, patelnie i żelazka. Zatrudnia ponad 700 osób i posiada 10 fabryk.

Jak mówi Dave Willis, założyciel i prezes Whitford, przejęcie przez PPG to dla firmy duża szansa. Otrzyma ona dostęp do nowych technologii i ośrodków naukowo-badawczych, a także silne wsparcie finansowe i możliwość działania z rozmachem we wszystkich obszarach, gdzie chciała się rozwinąć, ale nie miała na to dotychczas wystarczających środków.

Źródło: coatingsworld.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA