REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG korzysta z bieli tytanowej Henan Billions

PPG zaczął korzystać z dwutlenku tytanu produkowanego metodą chlorkową przez Henan Billions. Chiński producent wytwarza biały pigment w oparciu o technologię opatentowaną właśnie przez PPG.

PPG Henan Billions

Biel tytanowa to podstawowy biały pigment stosowany przy produkcji farb. Fot. Burcu Avci / Foter.com / CC BY

Biel tytanowa Henan Billions produkowana jest w fabryce w chińskiej prowincji Henan. Zdolność produkcyjna zakładu wynosi 100 000 ton rocznie i w razie potrzeby może być jeszcze powiększona.

Zgodnie z umową zawartą w roku 2012 PPG udzielił Henan Billions licencji na produkcję dwutlenku tytanu metodą chlorkową zgodnie ze swoją technologią. Amerykański koncern pomógł Henan Billions w tworzeniu i rozwijaniu fabryki, udzielił wsparcia przy implementacji procesu produkcyjnego, testach analitycznych i ocenie produktu. Niewykluczone, że swoją technologią podzieli się również z innymi wytwórcami bieli tytanowej na świecie.

Jak mówi Michael H. McGarry, prezes PPG, dzięki porozumieniu z Henan Billions koncern zyskał godnego zaufania dostawcę wysokiej jakości dwutlenku tytanu. Pigment ten zaś jest niezbędny aby uzyskać farby o odpowiednim kolorze i kryciu.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA