REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

PPG Industries chwali się dobrymi wynikami


W opublikowanym na początku kwietnia raporcie PPG Industries podsumowuje swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2012 roku. "Dobre rezultaty to dowód wzrostu naszego potencjału na rynku" - twierdzi Charles E. Bunch, dyrektor generalny PPG.


Restrukturyzacja przedsiębiorstwa i działania związane z ochroną środowiska to główne wyzwania, przed którymi staje współcześnie PPG – właściciel polskiej marki farb Dekoral. Związane z planowanymi działaniami wydatki nie wpłynęły jednak znacząco na kondycję finansową przedsiębiorstwa, którego wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2012 roku przewyższyły wpływy z ostatnich trzech miesięcy roku 2011.
Zadowalające dochody są efektem między innymi obniżenia cen gazu w Stanach Zjednoczonych, jak również stabilizującymi się w ostatnim czasie warunkami dla prowadzenia działalności gospodarczej w tym kraju. Ponadto, łagodna zima oraz dające się zauważyć w poprzednich miesiącach ożywienie w branży budowlanej przyczyniły się do wzrostu dochodów przedsiębiorstwa. Szacuje się, że dobra passa na rynku wpłynie na wzrost wartości akcji przedsiębiorstwa w pierwszym kwartale 2012 roku o 2-7 centów.
Planowane przez przedsiębiorstwo działania restrukturyzacyjne mają na celu dostosowanie kosztów funkcjonowania do niełatwej wciąż sytuacji na międzynarodowym rynku finansowym. Zmiany odczuwalne będą dla ponad 2000 pracowników – także w Europie. Szacuje się, że działania te pozwolą zaoszczędzić PPG około 140 mln dolarów rocznie.

źródło: PPG, fot. : arch. PPG Industries

 

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA