REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki hydrofobowe do 2024 – raport GMI

Powłoki hydrofobowe oferują dziś wiele możliwości w różnych dziedzinach przemysłu. Mogą chronić przed plamami, zapobiegać tworzeniu się lodu na samolotach lub porastaniu statków. Nic więc dziwnego, że rynek rośnie.

powłoki hydrofobowe raport Global Market Insights

Fot. Pexels / pixabay.com

Według firmy Global Market Insights do roku 2024 rynek farb hydrofobowych ma przekroczyć wartość 1,75 mld €. I nic dziwnego – farby te oferują takie praktyczne funkcjonalności jak zdolność samooczyszczania, odporność na plamy, są podstawą powłok antyoblodzeniowych i przeciwporostowych.

Elektronika i lotnictwo

Jednym z najważniejszych obszarów wykorzystujących dziś powłoki hydrofobowe – ponieważ bardzo dynamicznie się rozwijającym – jest elektronika. Według analityków GMI w prognozowanym okresie rynek fluoropolimerowych farb hydrofobowych w Chinach ma przekroczyć wartość 96,2 mln €.

Kolejny istotny sektor to farby lotnicze. Tempo rozwoju rynku powłok hydrobowych dla tej branży do roku 2024 ma wynieść ok. 5%. Przede wszystkim chodzi o walkę z lodem, który w lotnictwie jest poważnym problemem – tworząc się na powierzchni samolotu, zaburza dynamikę jego lotu.

W duecie z dwutlenkiem tytanu

Z kolei w USA dużym wzięciem cieszą się farby hydrofobowe z dodatkiem dwutlenku tytanu – do roku 2024 ich tamtejszy rynek ma przekroczyć wartość 17,5 mln €. Tworzą one odporne na smugi, łatwe w czyszczeniu powierzchnie, a do tego uzyskane w ten sposób powłoki są wytrzymałe, stabilne mechanicznie i pełnią funkcję barierową.

Z dobrodziejstw hydrofobowości korzystają także powłoki antymikrobowe – do roku 2024 sprzedaż farb hydrofobowych w tym sektorze ma rosnąć w tempie 4%. Szczególnie popularne stają się one na tkaninach, przy czym jako technika aplikacji coraz częściej stosowana jest metoda zol-żel.

Źródło: Global Market Insights

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA