REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoki elektroforetyczne do 2020 – raport

Zgodnie z najnowszym raportem Markets and Markets rynek powłok elektroforetycznych będzie się miał nieźle w najbliższych latach. Głównie za sprawą rosnącego zapotrzebowania na samochody w krajach Azji i Pacyfiku.

powłoki elektroforetyczne

Liczba samochodów w krajach azjatyckich gwałtownie rośnie, a wraz z nią rośnie również zapotrzebowanie na powłoki elektroforetyczne. Fot. Remko Tanis / Foter.com / CC BY-NC-SA

Obecnie, w roku 2015, rynek elektropowłok wart jest 2,87 mld $. Jeśli sprawdzą się przewidywania analityków, w roku 2020 jego wartość wyniesie już 3,69 mld $, co oznacza wzrost CAGR na poziomie 5,12%.

W ostatnich czasach rynek ten silnie się rozwijał – i nadal będzie się rozwijał – przede wszystkim dzięki dużemu zapotrzebowaniu ze strony przemysłu samochodowego w rejonie Azji i Pacyfiku. Liczba samochodów w Indiach, Chinach, Japonii czy Korei Południowej wciąż rośnie, ich produkcja zaś wymaga wykorzystania elektropowłok. Inaczej wygląda sytuacja w Ameryce Północnej czy Europie, gdzie rynek jest już dojrzały i rozwija się dużo wolniej.

W raporcie wymieniono również najważniejszych producentów w branży. Należą do nich: Axalta Coating Systems (USA), BASF (Niemcy), Hawking Electrotechnology (Wielka Brytania), KCC Corporation (Korea Południowa), Koch Membrane Systems (USA), Luvata Oy (Finlandia), MetoKote Corporation (USA), Nippon Paint (Japonia), PPG Industries (USA) oraz Valspar (USA).

Raport opublikowano pod tytułem Electrocoating market by Type, by Application & by Region – Global Forecasts to 2020.

Źródło: Markets and Markets

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA