REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoka ochronna na soczewki i okulary

Nowa nanokompozytowa powłoka opracowana przez szwajcarski instytut Empa chroni przezroczyste obiekty o dużej krzywiźnie, takie jak soczewki, przed ścieraniem i zużyciem. Może być ona nanoszona na cały szereg przezroczystych materiałów.

powłoka ochronna soczewki

Fot. Unsplash / pixabay.com

Opracowana przez Empa powłoka jest całkowicie przezroczysta i bardzo twarda – jej twardość blisko 30 Gpa. Znosi temperatury do 1000°C. Jest nanoszona próżniowo, metodą napylania magnetronowego. Może być stosowana na wszystkich materiałach, które zachowują stabilność w próżni w temperaturze 200°C – w tym na poliwęglanach, polimidach czy różnego rodzaju szkłach na bazie krzemionki.

Powłoka przeznczona jest do ochrony obiektów przezroczystych o dużej krzywiźnie, w tym soczewek, okularów ochronnych i elementów architektonicznych, przed ścieraniem i degradacją. Ponieważ tego typu przedmioty ze szkła lub przezroczystych tworzyw sztucznych są dziś w powszechnym uzyciu, powłoka może znaleźć szerokie zastosowanie.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA