REKLAMA
Get Adobe Flash player

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Powłoka LiquiGlide – już dostępna na rynku!

Superhydrofobowa powłoka LiquiGlide, o której głośno było w naukowym świecie kilka lat temu, jest już dostępna komercyjnie! Firma wprowadziła na rynek system CleanTanX, który może zabezpieczyć przed przyleganiem substancji płynnych całe instalacje produkcyjne.

LiquiGlide

Fot. arch. LiquiGlide

O powłoce, która miała uwolnić keczup z butelki, pisaliśmy prawie cztery lata temu. Na szczęście technologia ta nie skończyła jako świetny, ale niewykorzystany pomysł – jej twórca, prof. Kripa Varansi z MIT, założył firmę i wprowadził na rynek kompletny system LiquiGlide CleanTanX.

370 mln litrów zmarnowanej farby

Powłokę można stosować wszędzie tam, gdzie problemem są płynne substancje przywierające do powierzchni – na przykład na mikserach, reaktorach czy różnego rodzaju zbiornikach. W przypadku tych ostatnich testy wykazały, że powłoka LiquiGlide pozwala o 95% zmniejszyć ilość zmarnowanego materiału i wody wykorzystanej do czyszczenia oraz znacznie ograniczyć wydatki na czyszczenie.

Jak wyjaśnia prof. Varansi, lepkie substancje przywierające do powierzchni są źródłem ogromnych strat w różnych dziedzinach przemysłu. Weźmy samą branżę lakierniczą – podczas produkcji farby na powierzchni zbiorników i urządzeń do mieszania pozostaje rocznie ponad 100 mln galonów (czyli ok. 378 mln litrów) farby, co oznacza straty rzędu miliardów dolarów. System CleanTanX może te straty znacznie zmniejszyć.

Mniejszy koszt, większe bezpieczeństwo

LiquiGlide oferuje aplikację systemu System CleanTanX na miejscu, nie ma więc potrzeby przewożenia poszczególnych urządzeń. Ponadto również po instalacji firma współpracuje ściśle ze swoimi klientami, monitorując skuteczność powłoki oraz korzyści finansowe z jej stosowania.

Korzyści ze stosowania systemu? Mniejszy koszt materiałów i produkcji, mniejsze zużycie wody, większe bezpieczeństwo pracowników (czyszczenie ręczne sprzętu jest bowiem wymagane dużo rzadziej), a także mniejsze ryzyko zanieczyszczenia bakteriami czy rozwoju korozji oraz mniej czasu poświęconego na czyszczenie, przez co sprzęt nie jest tak często wyłączony z użytku.

Aby dowiedzieć się i zobaczyć, jak działa LiquiGlide – zapraszamy do naszego tekstu!

Źródło: pcimag.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA