REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Portugalski rynek farb w liczbach

Portugalia – niewielkie państwo na skraju Europy, z którego rocznie eksportuje się jednak produkty lakiernicze o wartości ponad 125 mln €. Oto kilka liczb opisujących portugalski rynek farb.

portugalski rynek farb

Fot. Bernhard_Staerck / pixabay.com

Obecna sytuacja portugalskiej gospodarki jest coraz lepsza – kraj wychodzi z kryzysu euro i stabilnie się rozwija. Ale jak wygląda sytuacja na samym rynku farb i powłok? Jak informuje portugalskie stowarzyszenie producentów farb Associação Portuguesa de Tintas (APT), w roku 2017 wielkość rynku farb i powłok w Portugalii wyniosła 140,76 mln litrów. Jego wartość wyceniono na 460,74 mln €.

42,33 mln litrów to farby przemysłowe (z czego w samej Portugalii sprzedaje się 16,3 mln l), 96,85 mln litrów natomiast stanowią farby architektoniczne (z czego w kraju sprzedaje się 82,68 mln l). Zużycie farby na jednego mieszkańca wynosi 10,63 l.

Do kraju rocznie importuje się 44,16 mln l farb o wartości 214,94 mln €, natomiast eksportuje się 34,47 mln l o wartości 126,74 mln €. Na rynku działa 105 producentów, zatrudniających w sumie 3200 pracowników.

Źródło: european-coatings.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA