REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Popkulturowe graffiti na pomniku w Sofii

Grafficiarze, jak wszyscy inni artyści, poszczycić się mogą niezwykłą wyobraźnią. Nie brak im również poczucia humoru, o czym świadczy „lifting” zafundowany trzy lata temu przez nieznanych sprawców pomnikowi żołnierzy Armii Czerwonej w Sofii.

graffiti

Fot. soho42 / Foter.com / CC BY-NC-ND 2.0

Sowieccy żołnierze przemalowani zostali na postaci znane z pop-kultury, takie jak Wonder Woman, Robin, Superman, Ronald McDonald, Święty Mikołaj, Kapitan Ameryka, Wolverine, Joker oraz Maska.

Nie był to ostatni raz, gdy stojący w centrum bułgarskiej stolicy pomnik został przemalowany przez nieznanych sprawców. W 2013 roku pokryto go różową farbą w rocznicę Praskiej Wiosny, a w lutym tego roku pomalowano barwami narodowymi Ukrainy na znak solidarności z ukraińską rewolucją. Jak donoszą media, w połowie sierpnia pomnik padł ponownie ofiarą grafficiarzy.

Źródło: paintsquare.com

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
100%
0%
Ocen: 1
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA