a
kontakt z nami: 785 366 475 redakcja: redakcja@rynekfarb.pl reklama: ad@rynekfarb.pl
Profesjonalnefarby.net
Rynek FarbFarby dekoracyjnedo ścian i elewacjiPokoloruj świat z Duluxem – światowa akcja Let’s Colour

Pokoloruj świat z Duluxem – światowa akcja Let’s Colour

Ponure blokowiska, obdarte dworce, miejskie zakątki tak brzydkie i przygnębiające, że ma się natychmiast ochotę stamtąd uciekać. Każdy z nas zna takie miejsca i widuje je każdego dnia w drodze do pracy, szkoły, na uczelnię. Tej wszechobecnej szarości postanowiła przeciwstawić się marka Dulux, powołując do życia globalną akcję Let’s Colour. Mieszkańcy dziesiątek miast i miasteczek chwycili za pędzle i wałki i zaczęli kolorować swój mały świat.

Okazało się, że w ten sposób przemiana dokonać może się nie tylko w wyglądzie miejsc, budynków, ulic, ale i w świadomości i nastawieniu lokalnych społeczności, w ludziach, którzy decydują się wziąć w akcji udział – ożywcza moc kolorów, zabawa, ale i zaangażowanie we wspólny cel mają na nich zbawienny wpływ.

Akcja dotarła w przeróżne zakątki świata. W Brazylii jej uczestnicy pomalowali słynne schody w dzielnicy Lapa, w Stambule – kilkadziesiąt domów przy ulicy Ayrilik Sokami, w Holandii – amsterdamską szkołę Nieuk Slotem. W przypadku placówek edukacyjnych projekt zyskał dodatkowe znaczenie, bo w końcu do jasnej i kolorowej szkoły dużo przyjemniej przychodzić i przyswajać w niej wiedzę. Szkoła w Holandii nie była więc jedyną, która dzięki akcji Let’s Colour odżyła i przybrała całą gamę intensywnych, ciepłych barw – pozostałe to Virginia Primary School w Londynie oraz Atamelang w Johannesburgu. Indie zyskały nowy wygląd części miasta Jodhpur, zaś Francja – fantazyjnie udekorowane ściany w trzech miastach – Marsylii, Lyonie i Paryżu.

Dzięki Let’s Colour barw nabrała także Polska. W ubiegłym roku według projektów przygotowanych przez znanego artystę Trusta (Przemka Truscińskiego) i grupę Good Looking pomalowane zostały dworce kolejowe w trzech polskich miastach. Polacy nie ustąpili pola uczestnikom akcji z innych zakątków świata – w zbiorowym malowaniu wzięło udział wiele osób, dzięki którym miejska przestrzeń odżyła i zaczęła napawać optymizmem i dobrą energią, których wcześniej tak bardzo jej brakowało. Efekty podziwiać można w Sopocie, Krakowie i Warszawie.

(fot.: arch. Akzo Nobel)