REKLAMA

Newsletter

Dołącz do newslettera:
Zaznacz, jakie informacje Cię interesują:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez wydawcę serwisu rynekfarb.pl w celu realizacji usługi „Newsletter rynekfarb.pl". Zapoznałem/zapoznałam się z pouczeniem dotyczącym prawa dostępu do treści moich danych i możliwości ich poprawiania. Jestem świadom/świadoma, iż moja zgoda może być odwołana w każdym czasie, co skutkować będzie usunięciem mojego adresu e-mail z listy dystrybucyjnej usługi.

Potwierdzam zaznajomienie się z Instrukcją dla subskrybentów oraz z Polityką prywatności.

Kliknij i zapisz się bezpłatnie do naszego newslettera ›

Pigmenty BASF sprzedane japońskiej firmie

BASF sprzedaje swój oddział pigmentów. Za sumę 1,15 mld € kupiła go firma DIC – wytwórca pigmentów i opakowań rodem z Japonii.

pigmenty BASF sprzedane DIC

Fot. arch. BASF

DIC to japoński producent, zatrudniający na całym świecie około 20 000 osób. Firma z siedzibą w Tokio powstała w 1908 roku, jest aktywna w ponad 60 krajach i w roku 2018 osiągnęła sprzedaż na poziomie 800 mld jenów (ok. 6,8 mld €).

Firma DIC jest aktywna w trzech segmentach: Packaging & Graphics, Functional Products oraz Color & Display. W skład tego ostatniego wchodzą również pigmenty. Transakcję komentuje dr Markus Kamieth, członek zarządu BASF, odpowiedzialny za oddział Industrial Solutions:

Udało nam się znaleźć nabywcę, dla którego pigmenty są kluczowym segmentem biznesu. DIC ma ambitne plany i zapowiada rozbudowę oddziału w nadchodzących latach. Jesteśmy przekonani, że nowy właściciel wydobędzie cały potencjał naszego sektora pigmentów.

Z kolei Kaoru Ino, prezes i dyrektor generalny DIC, podkreśla, że dzięki przejęciu pigmentów BASF firma będzie w stanie poszerzyć i zróżnicować swoją ofertę, a także umocnić swoją pozycję na rynku, co pomoże w realizacji ambitnych celów finansowych – zwiększeniu sprzedaży do ok. 8 mld € do roku 2025.

Oddział BASF Pigments zatrudnia na całym świecie około 2600 osób. W ubiegłym roku osiągnął sprzedaż na poziomie 1 mld €.

Źródło: BASF

Czytaj również

Oceń artykuł:
Oceń pozytywnieOceń negatywnie
50%
50%
Ocen: 0
Loading...Loading...
Napisz do redakcji
Podziel się

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 REKLAMA